Brąz Mistrzostw Europy dla Energa Yacht Racing

0
1785

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Energa Yacht Racing wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w zakończonych właśnie regatach Sails of White Nights w St. Petersburgu.

Spektakularne regaty Sails of White Nights od czwartku rozgrywane były samy centrum Sankt Petersburga w tle zabytkowego Ermitaża, Newskiego Prospektu czy Twierdzy Pietropawłowskiej na rzece Newa. Oprócz załogi Tarnackiego na starcie pojawiło się 9 załóg z Rosji, Szwecji, Włoch, Francji, Niemiec i Finlandii.

Energa Yacht Racing zakończyła rundę „każdy z każdym”, tzw. Round Robin z kompletem zwycięstw, dzięki czemu awansowała bezpośrednio do półfinałów. Tam niestety polska załoga przegrała z wybitnie dziś żeglującym Francuzem Pierre Quirog.

Wygraną walkę o 3 miejsce Przemysław Tarnacki stoczył z włoską załogą Valerio Galati.

„Jestem bardzo zadowolony z brązowego medalu. Podium Mistrzostw Europy dziś wcale nie było dla nas takie oczywiste. W półfinale nie daliśmy rady świetnie żeglującym Francuzom, którym widocznie pasował porywisty wiatr i nierówny prąd na rzece. Z kolei podczas wyścigów o 3. miejsce zostaliśmy kilkukrotnie ukarani, ale na szczęście udało nam się wywrzeć presję na przeciwniku i on również otrzymał kary od arbitrów. Ostatecznie, po dniu pełnym wrażeń to my dwukrotnie przekroczyliśmy metę przed włoską załogą i upragniony medal jest nasz” powiedział Przemysław Tarnacki po zakończeniu regat.

Natomiast w finałowej rozgrywce Wladimir Lipavski (Rosja) pokonał Francuza Pierre Quirog i to on został Mistrzem Europy EUROSAF w Match Racingu 2015.

Załoga Energa Yacht Racing startowała w składzie: Przemysław Tarnacki (sternik, Gdańsk), Filip Pietrzak (trymer grota, Olsztyn), Przemysław Płóciennik (trymer żagli przednich, Gdansk).

Zdjęcia – Robert Hajduk

Energa_Yacht_Racing_RHajduk-006 Brąz Mistrzostw Europy dla Energa Yacht Racing Brąz Mistrzostw Europy dla Energa Yacht Racing Energa Yacht Racing RHajduk 006