Brąz Mistrzostw Europy dla Energa Yacht Racing

0
2232

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Energa Yacht Racing wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w zakończonych właśnie regatach Sails of White Nights w St. Petersburgu.

Spektakularne regaty Sails of White Nights od czwartku rozgrywane były samy centrum Sankt Petersburga w tle zabytkowego Ermitaża, Newskiego Prospektu czy Twierdzy Pietropawłowskiej na rzece Newa. Oprócz załogi Tarnackiego na starcie pojawiło się 9 załóg z Rosji, Szwecji, Włoch, Francji, Niemiec i Finlandii.

Energa Yacht Racing zakończyła rundę „każdy z każdym”, tzw. Round Robin z kompletem zwycięstw, dzięki czemu awansowała bezpośrednio do półfinałów. Tam niestety polska załoga przegrała z wybitnie dziś żeglującym Francuzem Pierre Quirog.

Wygraną walkę o 3 miejsce Przemysław Tarnacki stoczył z włoską załogą Valerio Galati.

„Jestem bardzo zadowolony z brązowego medalu. Podium Mistrzostw Europy dziś wcale nie było dla nas takie oczywiste. W półfinale nie daliśmy rady świetnie żeglującym Francuzom, którym widocznie pasował porywisty wiatr i nierówny prąd na rzece. Z kolei podczas wyścigów o 3. miejsce zostaliśmy kilkukrotnie ukarani, ale na szczęście udało nam się wywrzeć presję na przeciwniku i on również otrzymał kary od arbitrów. Ostatecznie, po dniu pełnym wrażeń to my dwukrotnie przekroczyliśmy metę przed włoską załogą i upragniony medal jest nasz” powiedział Przemysław Tarnacki po zakończeniu regat.

Natomiast w finałowej rozgrywce Wladimir Lipavski (Rosja) pokonał Francuza Pierre Quirog i to on został Mistrzem Europy EUROSAF w Match Racingu 2015.

Załoga Energa Yacht Racing startowała w składzie: Przemysław Tarnacki (sternik, Gdańsk), Filip Pietrzak (trymer grota, Olsztyn), Przemysław Płóciennik (trymer żagli przednich, Gdansk).

Zdjęcia – Robert Hajduk

Energa_Yacht_Racing_RHajduk-006 Brąz Mistrzostw Europy dla Energa Yacht Racing Brąz Mistrzostw Europy dla Energa Yacht Racing Energa Yacht Racing RHajduk 006

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.