Trzy dni rywalizacji, dziewięć wyścigów i bardzo zmienne warunki wietrzne – tak w skrócie wyglądały zakończone w miniony weekend Mistrzostwa Polski Delphia 24 One Design. Walka była bardzo zacięta, a różnice punktowe w klasyfikacji końcowej minimalne. Mistrzami Polski 2015 została załog jachtu POL 9 Rockfin – Indygo w składzie Piotr Kowalewski, Dominik Rosiński, Rafał Trzciński, Maciej Angielczyk.

O zwycięstwie zdecydowało rozstrzygnięcie remisu, ponieważ taką samą ilość punktów co załoga POL 9 uzyskał jeszcze jacht FlexiStav Sport POL 14 w składzie Paweł Tarnowski, Piotr Kucharski, Tomasz Baczkiewicz, Łukasz Kiwer. Zgodnie z przepisami, w przypadku remisu decyduje większa ilość zwycięstw, drugich miejsc itd. Oba zespoły wygrały po dwa wyścigi, ale już drugich miejsc więcej uzbierali zawodnicy jachtu POL 9 i to oni zostali Mistrzami Polski. Brązowy medal, z niewielką stratą do liderów zdobyli zawodnicy AGP Sailing Team POL 1 w składzie Piotr Kotwicki, Remigiusz Horodyski, Maciej Gałązka, Piotr Zawistowski.

W pierwszej fazie regat zdecydowanie najlepiej żeglował FlexiStav Sport, jednak kilka słabszych wyścigów w połowie zawodów sprawiło, że mimo zwycięstwa w ostatnim biegu nie udało się wyprzedzić równo i pewnie żeglującej załogi Rocfin-Indygo. O medale walczyła również załoga POL 233 Auto Podlasie Toyota, ale słabsza końcówka regat nie pozwoliła na wskoczenie na podium i załoga ta ostatecznie zajęła piąte miejsce. Czwartą pozycję zajął jacht POL 27 Chocolissimo Gang Sailing Team prowadzony przez Mariusza Trzcińskiego. O dużym niedosycie może mówić załoga Delphia Yachts dowodzona przez Michała Korneszczuka, która przed zawodami była wymieniana jako główny faworyt do tytułu. Jednak kilka błędów, przegrany protest i falstart w wyścigu czwartym sprawiły, że jacht POL 26 zajął dopiero dziewiąte miejsce.

1 POL 9 Rockfin – Indygo                               27,0pkt.

2 POL 14 Flexistav Sport Sailing Team          27,0pkt.

3 POL 1 AGP Sailing Team                            30,0pkt.

4 POL 27 Chocolissimo Gang Sailing Team 42,0pkt.

5 POL 233 Auto Podlasie Toyota                   43,0pkt.

6 POL 111 Cellfast Sailing Team                   44,0pkt.

7 POL 11 Start Telekom                                44,0pkt.

8 POL 17 Marine Works/PG Racing              47,0pkt.

9 POL 26 Delphia Yachts                               51,0pkt.

10 POL 16 JKW                                              58,0pkt.

11 POL 28 Sepulka Racing                             76,0pkt.

12 POL 18 Kest                                         97,0pkt.

13 POL 33 Chaos Sailing Team                105,0pkt.

Organizatorami Mistrzostw Polski D24 OD były Stowarzyszenie Regatowe Delphia 24 oraz GSC Yachting.

Partnerami imprezy były: Delphia Yachts Kot, Promarina Sopot.

Patronat medialny: Miesięcznik Żagle, Trojmiasto.pl.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://delphia24.pl/ oraz na profilu Stowarzyszenia na facebooku https://www.facebook.com/SRD24OD