Rusza kolejna edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Szczecinie. Zapraszamy miłośników tematyki marynistycznej i sportów wodnych do Akademii Sztuki przy placu Orła Białego.

Organizatorami festiwalu są JachtFilm i Centrum Żeglarskie w Szczecinie. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Bezpłatne zaproszenia będą do odebrania od 16 lutego w recepcji schroniska młodzieżowego Centrum Żeglarskie (ul. Przestrzenna 19), w Akademii Sztuki (pl. Orła Białego 2) oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20).

⛵⛵⛵ PROGRAM ⛵⛵⛵

Sobota, 3 marca, godzina: 12.00-15.30

⚓ „Dziewicza podróż” (82 minuty) – film dokumentalny z 2013 roku, opowiadający o Laurze Dekker, najmłodszej żeglarce, która samotnie opłynęła świat.
⚓ „Za burtą” (86 minut) – fabularny film zrealizowany w Nowej Zelandii w 2015 roku na podstawie książki opowiadającej prawdziwą historię załogi jachtu Rose-Noelle, która po wywrotce dryfowała na oceanie w kadłubie jachtu przez 119 dni.

Sobota, 3 marca, godzina: 17.00-20.00

⚓ „Niech płynie muzyka” (26 minut) – jest to żeglarsko-muzyczna etiuda filmowa o młodej francuskiej piosenkarce, która żeglując jachtem koncertuje w malutkich portach atlantyckiego wybrzeża Francji.
⚓ „Wiatr” (126 minut) – fabularny film z 1991 roku, który jest w pełni poświęcony żeglarstwu i rywalizacji na wodzie. Fabuła filmu luźno nawiązuje do wydarzeń z historii regat o Puchar Ameryki, gdy w 1983 roku Stany Zjednoczone przegrały Puchar na rzecz Australii. W rolach głównych występują znani aktorzy: Matthew Modi-ne oraz Jennifer Gray (znana ze filmu „Dirty Dancing”).

Niedziela, 4 marca, godzina: 12.00-16.00

⚓ „Bon voyage” (21 minut) – film opowiada historię o rejsie pary żeglarzy na Morzu Śródziemnym. W trakcie nocnej żeglugi odkrywają na swoim kursie przeładowany do granic możliwości, będący na granicy zatonięcia statek z uchodźcami. Zszokowani tym nieoczekiwanym spotkaniem, są zbyt wystraszeni by pomóc.
⚓ „Jeździec oceanów” (70 minut) – dokumentalny film o jednym z najbardziej znanych obecnie francuskich żeglarzy Ivanie Bourgnonie i jego wokółziemskim rejsie na sportowym odkrytopokładowym katamaranie o dł. 7 metrów.
„Morscy Cyganie” (77 minut) – zrealizowany z dużą dawką humoru dokumentalny film o kilkumiesięcznym rejsie grupy młodych ludzi, w trakcie którego przeżywają mnóstwo wyjątkowych i niespodziewanych przygód.
⚓ „Przygoda z Marynarką Wojenną” (25 minut) – film opowiada o największych na Bałtyku ćwiczeniach NATO.

Opisy wszystkich filmów na stronie www.jachtfilm.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię