Konkurs festiwalowy JachtFilm – pytanie czwarte.

0
1748

Kilka  dni temu zadaliśmy pytanie jaki pseudonim miała bohaterka filmu Dirty Dancing”,  którą grała Jennifer Gray.

Prawidłowa odpowiedź:
Bohaterka grana przez Jennifer Gray miała pseudonim „Babe”

Prawidłową odpowiedź podała i wygrała książkę „Dlaczego żeglarze nie potrafią pływać” pani Eliza Rudzińska.

PYTANIE NR 4
W tegorocznej edycji Jachtfilmu pokażemy film pt. „Jeździec oceanów” . Film opowiada historię szwajcarsko żeglarza Ivana Bourgnona. Ivan Bourgnon jest ikoną światowego żeglarstwa regatowego. Startował w regatach oceanicznych Mini-Transat, Transat Jacques Vabres i wielu innych. Jest specjalistą od żeglowania na wielokadłubowcach. W 2013 roku postanowił podjąć próbę samotnego opłynięcia świata na sportowym katamaranie bez kabiny. Jego jacht był ok. 30 cm dłuższy od znanej wszystkim żaglówki typu Omega. Pokazywany na festiwalu film jest świetnie zrealizowanym dokumentem pokazującym wokółziemską podróż. Ta podróż przesycona jest wielkimi emocjami bohatera, które w znacznym stopniu przeżywamy razem nim.  Przeżywamy chwile radości, wielkich sportowych emocji, jak i zwątpienia czy wręcz dramatu.

PYTANIE:
Jak się nazywa jacht, na którym w samotnym rejsie opłynął świat pierwszy Polak ?

Odpowiedzi należy wysyłać na adres: kontakt@jachtfilm.pl  do jutra do godz. 20.00. Prosimy dopisać także swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego. Kolejnego dnia, około godz. 20.00 podamy prawidłową odpowiedź, nazwisko osoby która wygrała nagrody, i oczywiście zadamy kolejne pytanie. NIE LICZY się kolejność nadsyłanych odpowiedzi.

Do wygrania książka żeglarska „Manewry portowe krok po kroku” ufundowana przez Wydawnictwo Nautica.

konkurs festiwalowy jachtfilm – pytanie czwarte. Konkurs festiwalowy JachtFilm – pytanie czwarte. manewry okladka cmyk plaska 229x300

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.