Konkurs festiwalowy JachtFilm – pytanie trzecie

0
2473

Dwa dni temu zadaliśmy pytanie czym zasłynął w historii regat Pucharu Ameryki, angielski producent herbaty  Thomas Lipton ?

Prawidłowa odpowiedź:
Thomas Lipton zasłynął w Pucharze Ameryki tym, że przez ponad 3o lat rzucał wyzwanie nowojorskiemu jacht klubowi i starał się odebrać Amerykanom Puchar. Pięciokrotnie wystawiał swoje jachty do pucharowych regat, ale ani razu mu się to nie udało.

Prawidłową odpowiedź podał i wylosował książkę „Manewry Portowe” Zbigniew Gintowt.

PYTANIE NR 3

W tegorocznej edycji Jachtfilmu pokażemy wielki kinowy hit z lat 90. „WIATR”.  Jest to jeden z niewielu filmów fabularnych w całości poświęconych regatom i rywalizacji jachtów na wodzie.

Główną rolę żeńską w filmie „Wiatr” gra Jennifer Gray – znana ze słynnego pod koniec lat 80. filmu Dirty Dancing ?

Konkurs festiwalowy JachtFilm – pytanie trzecie Jennifer Grey i Patrick Swayze 300x199Konkurs festiwalowy JachtFilm – pytanie trzecie Jennifer Grey i Matthew Modine 300x197

Czy wiecie że Jennifer Gray, przed rozpoczęciem zdjęć do filmu Wiatr naprawdę żeglowała na małych łodziach regatowych razem z aktorem Matthew Modine i dlatego w scenach żeglarskich w filmie wypada naprawdę wiarygodnie ?

Czy wiecie, że film WIATR powstał m.in. dlatego że do udziału w Pucharze Ameryki po cichu przymierzali się Japończycy ?

Czy wiecie że Jennifer Gray po zakończeniu zdjęć do filmy zrobiła sobie operację plastyczną nosa. Niedługo później, reżyser Caroll  Ballard oświadczył, że jednak chce jeszcze dograć trochę wcześniej nie planowanych ujęć. W związku z tym w filmie można zobaczyć Jennifer Gray z wyglądem nosa przed operacją i po operacji plastycznej. 😉

Film nie był pokazywany na dużym ekranie kinowym od 25 lat.  Pokaz na Jachtfilmie jest wyjątkową okazją do zobaczenia tego filmu w wysokiej rozdzielczości obrazu i z nowym poprawionym tłumaczeniem.

PYTANIE:
Jennifer Gray w 1987 roku zagrała u boku Patricka Swayze w słynnym filmie „Dirty Dancing” .  Jaki pseudonim miała bohaterka,  którą grała Jennifer Gray.?

Odpowiedzi należy wysyłać na adres: kontakt@jachtfilm.pl  do jutra do godz. 20.00. Prosimy dopisać także swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego. Kolejnego dnia, około godz. 20.00 podamy prawidłową odpowiedź, nazwisko osoby która wygrała nagrody, i oczywiście zadamy kolejne pytanie. NIE LICZY się kolejność nadsyłanych odpowiedzi.

Do wygrania książka „Dlaczego żeglarze nie potrafią pływać”.

Konkurs festiwalowy JachtFilm – pytanie trzecie dlaczego zeglarze okladka 205x300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.