Mistrzostwa Polski w klasie Omega 2018 – Puchar Burmistrza Pszczyny

0
1701

W najbliższy weekend (31.08 – 02.09) na Jeziorze Goczałkowickim odbędą się regaty o Puchar Burmistrza Pszczyny, będące równocześnie tegorocznymi Mistrzostwami Polski w klasie Omega. Będzie to z pewnością jedna z największych w tym sezonie imprez regatowych w klasach seniorskich w kraju.

Na starcie spodziewane jest ponad 50 załóg, tradycyjnie ścigających się w 2 flotach: Sport i Standard. Regaty w Pszczynie będą równocześnie 7 zawodami zaliczanymi do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w sezonie 2018. Z pewnością można spodziewać się wszystkich załóg, zajmujących czołowe miejsca w rankingu, ale także wielu ekip na co dzień startujących w innych klasach bądź okazyjnie pojawiających się na starcie regat Pucharu Polski Omegi.

Nowością podczas regat będzie także klasyfikacja akademicka pod patronatem Akademickiego Związku Sportowego (AZS Sailing Cup). Podobna klasyfikacja prowadzona była także podczas regat w Jeziorsku. Dzięki temu spodziewane jest przybycie kilku załóg dotąd startujących jedynie w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie.

Tradycyjnie już regaty organizowane przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu (MORiS) w Pszczynie to niezwykłe wydarzenie, nie tylko żeglarskie ale też kulturalne. W tym roku regaty rozpoczną się uroczystością w słynnym pszczyńskim pałacu, uświetnioną koncertem grupy Dagadana. W kolejnych dniach podczas imprez towarzyszących zawodom wystąpią m.in. Grupa Furmana, Perły i Łotry oraz Ryczące Dwudziestki. Organizatorzy zapewniają także uczestnikom pełne wyżywienie podczas regat oraz bardzo atrakcyjne nagrody.

O sprawne przeprowadzenie regat (zaplanowanych jest aż 12 wyścigów!) zadba sędzia główny regat Iza Świąć, wspierana przez doświadczony zespół sędziów, sędziów technicznych i arbitrów.

Jednym zdaniem – zapowiadają się znakomite regaty, zarówno dla zawodników jak i dla kibiców chcących śledzić rywalizację na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:

***

Klasa Omega to jedna z najstarszych polskich klas żeglarskich. Obecnie to także najliczniejsza seniorska flota regatowa w Polsce. Od wielu lat miłośnicy tej klasy ścigają się w dziesiątkach regat rozgrywanych na terenie całego kraju, w tym w cyklu Pucharu Polski, organizowanym przez Polski Związek Klasy Omega. W sezonie 2018 planowane jest rozegranie 8 eliminacji, w tym także Mistrzostw Polski w Pucku.

mistrzostwa polski w klasie omega 2018 - puchar burmistrza pszczyny Mistrzostwa Polski w klasie Omega 2018 – Puchar Burmistrza Pszczyny regata Omega plakat 40x60 100szt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.