Nominacje do Nagrody Kryształowego Żagla 2013

0
1789

27 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, pod przewodnictwem reprezentanta marszałka województwa pomorskiego Zbigniewa Ptaka, odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody Kryształowego Żagla przyznawanej przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski za wybitne osiągnięcia w pomorskim żeglarstwie w bieżącym roku.

W Kapitule, której przewodniczy marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk zasiadają m. in. przedstawiciele POZŻ na czele z prezesem Bogusławem Witkowskim, reprezentanci Polskiego Związku Żeglarskiego, prezydent miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, grotmaszt Bractwa Kaphornowców Czesław Dyrcz oraz szefowie najważniejszych mediów regionalnych i żeglarskich: TVP Gdańsk, Radia Gdańsk, „Dziennika Bałtyckiego”, „Żagli”, „Wiatru”, Sailbooka i portalu internetowego Trójmiasto.pl.

Spośród nadesłanych wniosków Kapituła zdecydowała nominować w kategoriach:

Żeglarz Roku

  • Piotr Myszka, AZS AWFiS Gdańsk
  • Jacek Noetzel, UKS Navigo Sopot
  • Paweł Tarnowski, SKŻ Sopot
  • Przemysław Miarczyński, SKŻ Sopot
  • Krystian Szypka, YKP Gdynia

Żeglarka Roku

  • Magdalena Kwaśna, CHKŻ Chojnice
  • Maja Dziarnowska, SKŻ Sopot
  • Małgorzata Białecka, SKŻ Sopot
  • Natalia Majcher, Arka Gdynia
  • Zuzanna Rybicka, CHKŻ Chojnice

Młodzieżowiec Roku – Mężczyźni

  • Paweł Tarnowski, SKŻ Sopot
  • Jakub Marciniak, AZS PG Gdańsk
  • Marcin Badzio, Navigo Sopot
  • Załoga: Przemysław Filipowicz, YKP Gdynia, Jacek Piasecki, SKŻ Sopot
  • Załoga: Filip Florek, CHKŻ Chojnice, Dominik Janowczyk, CHKŻ Chojnice

Młodzieżowiec Roku – Kobiety

  • Klaudia Mańkucka, GKŻ Gdańsk
  • Ewa Szczęsna, CHKŻ Chojnice

Junior Roku

  • Adam Sosnowski, SKŻ Sopot
  • Załoga: Konrad Lipski, YKP Gdynia, Michał Żak, YKP Gdynia
  • Załoga: Andrzej Senkus, UKS Navigo Sopot, Kacper Ślepowroński, UKS Navigo Sopot
  • Filip Ciszkiewicz, Arka Gdynia

Juniorka Roku

  • Klaudia Mańkucka, GKŻ Gdańsk
  • Załoga: Ewa Romaniuk, YKP Gdynia, Katarzyna Goralska, YKP Gdynia
  • Karolina Lipińska, SKŻ Sopot
  • Nicole Rydz, YKS Gdynia

Junior  Młodszy Roku

  • Tytus Butowski, YKP Gdynia
  • Marcin Urbański, CHKŻ Chojnice
  • Patryk Kosmalski, CHKŻ Chojnice
  • Adam Głogowski, YKS Gdynia
  • Mateusz Grochowski, SKŻ Sopot

Juniorka Młodsza Roku

  • Lidia Sulikowska, SKŻ Sopot
  • Aleksandra Melzacka, YKP Gdynia
  • Kinga Gawlińska, Arka Gdynia
  • Julia Mathea, Arka Gdynia

Trener Roku

  • Maciej Dziemiańczuk, SKŻ Sopot
  • Mirosław Laskowski, CHKŻ Chojnice
  • Henryk Płoski, CHKŻ Chojnice
  • Przemysław Struś, YKP Gdynia
  • Seweryn Kosznik, SKŻ Sopot

Sportowa Impreza Żeglarska Roku

  • Żeglarski Puchar Trójmiasta 2013
  • Mistrzostwa Świata w klasie Techno Sopot
  • Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2013
  • VOLVO Gdynia Sailing Days
  • 62 Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej 2013

Turystyczna Impreza Żeglarska Roku

  • Żeglarski Puchar Trójmiasta 2013
  • 76 Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego
  • Święto Morza 2013
  • SailBook Cup 2013
  • Zlot Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”

Żeglarski Projekt Roku

  • Projekt Żeglarski Energa Sailing
  • Konkurs „Pisz i Płyń”
  • Back To The Origin – rejs STS “Generał Zaruski” do Ekenas
  • Przepłynięcie Bałtyku Max Wójcik
  • OSTAR for Dydek 2013

Mecenat żeglarstwa

  • Ergo Hestia Sopot
  • Henri Lloyd Polska
  • Grupa Lotos
  • Grupa Energa
  • Ocean Sails

Spośród nominowanych Kapituła wyłoniła zwycięzców, którzy ogłoszeni zostaną 18 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej, która będzie finałem Święta Żeglarstwa, całodziennej imprezy żeglarskiej planowanej tego dnia w Wejherowie. Podczas gali poznamy także laureatów Nagrody Dziennikarzy i Prezesa POZŻ.

Fot. Tomasz Falba

[photomosaic]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.