Optimiści w międzynarodowym programie Kinder+Sport

0
1841

Od tego roku Puchar Polski w klasie Optimist grupy B włączony został do międzynarodowego programu Kinder+Sport. Oficjalna inauguracja cyklu odbyła się podczas Pucharu Trenerów – regat dziecięcych realizowanych w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

Puchar Polski Kinder+Sport Optimist grupy B realizowany jest we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Klasy Optimist,  pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Żeglarskiego. Żeglarstwo jest jedną z trzech dyscyplin (obok siatkówki i pływania) włączonych do programu Kinder+Sport w Polsce. Zaangażowanie w regaty klasy Optimist budowane jest na wzór włoskiej odsłony programu, gdzie Kinder+Sport od lat we współpracy z Włoską Federacją Żeglarską wspiera rozwój tej dyscypliny wśród młodzieży.

– Żeglarstwo jest dyscypliną sportu, która doskonale wpisuje się w wartości programu Kinder+Sport. Na wodzie spotykają się dzieci w różnym wieku, z całej Polski, dziewczynki i chłopcy. Niepowtarzalna atmosfera sportowej rywalizacji na wodzie i wspólnej zabawy na lądzie, pokazuje ile radości młodzi zawodnicy czerpią z ruchu i jak ważną rolę w ich życiu odgrywa sport. Bardzo się cieszymy, że inaugurujemy nowy żeglarski program właśnie w tym roku, kiedy to świętujemy okrągłą rocznicę – 10-lecia obecności Kinder+Sport w Polsce – mówi Małgorzata Szleszyńska, Institutional & Corporate Affairs and PR Manager Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.

Cykl regat grupy B. został włączony do międzynarodowego programu Kinder+Sport, którego hasłem przewodnim jest „Joy of moving” – „Radość z ruchu”. Celem inicjatywy jest nie tylko wsparcie organizatorów regat – regionalnych klubów sportowych, lecz także promocja żeglarstwa wśród najmłodszych. Planowane są zajęcia w szkołach i warsztaty, podczas których dzieci będą mogły zapoznać się klasą Optimist i zdobyć pierwsze żeglarskie szlify.

– Upowszechnianie żeglarstwa jest jednym z celów statutowych działalności Polskiego Związku Żeglarskiego. Przy wykorzystaniu klasy Optimist docieramy do najmłodszych odbiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Jest to szczególnie ważne, aby pierwsze doświadczenia były pozytywne. Dlatego doceniam programy takie jak Kinder+Sport, które koncentrują się na działaniach adresowanych do samych dzieci – mówi Tomasz Chamera, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Regaty Pucharu Polski Kinder+Sport Optimist gr. B odbywają się od kwietnia do października. W grupie B startują zawodnicy w wieku do 15 lat. Do  grupy  A  awansują corocznie  zawodnicy  sklasyfikowani  na pierwszych  60  miejscach rankingu grupy B w sezonie. Rozgrywki grupy B. obejmują zatem szeroką grupę dzieci, które zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem.

– To ważne, aby doceniać młodych zawodników grupy B, którzy aktywnie uczestniczą w cyklu regatowym. Dla tych dzieci są to pierwsze starty w życiu. Dzięki zaangażowaniu w program Kinder+Sport zawodnicy czują się częścią międzynarodowej społeczności Optimistów. Większość z nich będzie wspominała ten czas przez długie lata, bo Optimist to więcej niż sport – to pasja, sposób na życie i okazja do poznania rówieśników z całej Polski – mówi Tomasz Figlerowicz, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

Kinder + Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia. Projekt opiera się na głębokim przekonaniu, iż aktywny styl życia jest treningiem nie tylko dla ciała, ale również dla emocji oraz ważnym elementem edukacji w rozwoju dziecka.

Dlatego też Kinder+Sport pracuje na rzecz promowania aktywności fizycznej wśród dzieci, by zapewnić im mnóstwo radosnych wspomnień. Rdzeń aktywności Kinder+Sport został opracowany we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi Federacjami Sportowymi odpowiedzialnymi za promowanie sportów oraz organizacje zarówno lokalnych, jak i globalnych wydarzeń.

Kinder+Sport w liczbach:

  • obecność w 26 krajach
  • 23 dyscypliny sportu
  • 127 federacji i związków sportowych
  • 4 komitety olimpijskie
  • 15 milionów dzieci zaangażowanych w program na całym świecie

www.kindersport.pl

www.psko.pl

www.facebook.com/optymist

www.facebook.com/KinderPlusSport.Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.