Otwarcie sezonu żeglarkiego na Pomorzu

1
1717

Zapraszamy serdecznie wszystkich żeglarzy do Brodnicy Górnej koło Kartuz. W niedzielę 22 kwietnia o godzinie 11 wspólnie otworzymy pomorski i kartuski sezon żeglarski!

Pomorski Związek Żeglarski sezon 2018 zainauguruje wspólnie z władzami Kartuz, Kartuskim Centrum Kultury, UKŻ Lamelka Kartuzy oraz Zakładem Sportów Wodnych AWFiS Gdańsk. W weekend 21-22 kwietnia w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na żeglarzy czekają regaty, seminarium naukowe i poczęstunek.

W sobotę 21 kwietnia o godzinie 11.15 rozpoczną się dwudniowe regaty o Puchar pomorskiego i kartuskiego otwarcia sezonu żeglarskiego, organizowane dla klas Optimist, Cadet, Omega i Open przez UKŻ Lamelka. Na wodach jeziora Brodno Wielkie rywalizować będzie ponad 50 młodych zawodników. Planowane jest przeprowadzenie czterech wyścigów. Więcej informacji na http://www.lamelka.pl/2018/03/25/otwarcie-sezonu-2018/

Niedzielne atrakcje rozpoczną się o godzinie 10, kiedy otwarte zostanie II Seminarium Naukowe „Bezpieczeństwo, medycyna, zdrowie i kultura fizyczna. Wybrane zagadnienia”. W programie referaty m.in. poświęcone bezpieczeństwu nad wodą i prozdrowotnym działaniom samorządów.

Punktualnie o godzinie 11 władze związkowe i samorządowe uroczyście otworzą pomorski i kartuski sezon żeglarski. Będzie to okazja do nagrodzenia uczestników regat na jeziorze Brodno Wielkie oraz uhonorowania doświadczonych żeglarzy odznaką PoZŻ Zasłużony dla Żeglarstwa Pomorskiego.

otwarcie sezonu żeglarkiego na pomorzu Otwarcie sezonu żeglarkiego na Pomorzu otwarcie sezonu 2018 plakat A4

 Tekst: Jędrzej Szerle

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.