Mistrzostwa świata katamaranów klasy A wygrał Australijczyk Glenn Ashby. Najlepszy z Polaków Jacek Noetzel zajął szóste miejsce, a w pierwszej piętnastce   było 4 Polaków.

Mistrzostwa rozgrywane były w Punta Ala we Włoszech od 5 do 12 września. Startowało 157 zawodników z całego świata. Polacy uplasowali się na następujących miejscach: Jacek Noetzel (UKS Navigo Sopot) – 6 (1 miejsce w kategorii Master), Jakub Surowiec (UKS NAVIGO Sopot) – 11 (2 miejsce w kategorii Junior), Tymoteusz Bendyk (UKS Navigo Sopot ) – 13 (3 miejsce w kategorii Junior), Marcin Badzio (UKS Navigo Sopot ) – 14, Marcin Kamiński (UKS Navigo Sopot) – 43, Stefan Schleifer (UKS Navigo Sopot) – 49 oraz Jakub Kopyłowicz (UKS Navigo Sopot) – 7 w Srebrnej Grupie i Jarosław Bętkowski (RJK Poznań) – 50 w Srebrnej Grupie.

Mistrzem Świata po raz dziewiąty został Australijczyk Glenn Ashby – srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie w klasie Tornado oraz sternik teamu New Zealand w Pucharze Ameryki. Wicemistrzem Holender Mischa Heemskerk, a brązowy medal wywalczył Manuel Calvia z Hiszpanii.

Jacek Noetzel, mistrz świata 2015 w kategorii Master podsumował: “Były to bardzo trudne regaty. Mieliśmy wyścigi i silnowiatrowe i w bardzo słabym wietrze. Startowali świetni zawodnicy z całego świata, więc rywalizacja była na najwyższym poziomie.”

“Dwa ostatnie słabowiatrowe wyścigi pozmieniały trochę wyniki, ale jest bardzo dobrze – 4 Polaków w pierwszej piętnastce! Takie wyniki zaostrzają apetyt na następne regaty.” – dodaje Marcin Badzio, mistrz Europy juniorów 2013 i 2014.

Kolejne regaty dla katamaranów A-class “Puchar UKS Navigo” odbędą się Sopocie w dniach 10-11 października.