Zakończyły się regaty Sopot A-class Cup 2015. W imprezie ścigali się tylko zawodnicy klasy A.

Katamarany te to najbardziej popularne dwukadłubowce w Polsce. Na tej bardzo zaawansowanej technologicznie klasie żeglują na świecie mistrzowie olimpijscy oraz żeglarze rywalizujący o Puchar Ameryki.

Wyścigi odbywały się bardzo blisko sopockiego molo i plaży. W sobotę odbyły się 4 wyścigi w wietrze o sile 1-3 B, a w niedzielę zawodnicy rywalizowali również w czterech wyścigach, przy bardzo słabym wietrze. W sobotę czterech pierwszych zawodników prowadziło wyrównaną walkę, każdy z nich wygrał jeden wyścig, natomiast w niedzielę zdecydowanym liderem stał się Marcin Badzio i ukończył regaty na pierwszym miejscu podium zajmując również pierwsze miejsce w klasyfikacji JUNIOR. W tym dniu wygrał wszystkie 4 wyścigi. 2 miejsce w regatach i 2 miejsce w JUNIORACH zajął Kuba Surowiec, a 3 miejsce w regatach i pierwsze miejsce w kategorii MASTER zajął Jacek Noetzel. Pierwsze miejsce w kategorii GRAND MASTER i jednocześnie w kategorii CLASSIC zajęła Ewa Górska.

Poszczególne miejsca na podium:

OPEN: 1. Marcin Badzio, 2. Kuba Surowiec, 3. Jacek Noetzel.

JUNIOR: 1. Marcin Badzio, 2. Kuba Surowiec, 3. Marcin Kamiński.

MASTER: 1. Jacek Noetzel, 2. Rafał Czepułkowski, 3. Marek Żebrowski.

GRAND MASTER: 1. Ewa Górska, 2. Wojciech Bendyk, 3. Jarosław Bętkowski.

CLASSIC: 1. Ewa Górska, 2. Wojciech Bendyk.

Regaty Sopot A-class Cup były ostatnim sprawdzianem dla polskich zawodników przed Mistrzostwami Świata klasy A, które odbędą się na początku września we Włoszech. Trzymamy kciuki za ich dobry występ.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO, impreza odbyła się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Tekst i zdjęcia: Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO