W Mrągowie, na malowniczo położonym jeziorze Czos,  w weekend między 6 a 7 maja odbyły się pierwsze w sezonie 2017 regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Hotel Mercure Mrągowo Cup 2017. Było nie tylko ciepło, ale również momentami wietrznie. Na start przybyło 34 jachtów i 95 zawodników. W ciągu dwóch dni rozegrano 7 wyścigów krótkich klasyfikowanych w PPJK i jeden długi „Super Open” na żaglach dowolnych. Wyścigi odbywały się w klasach: T1, T2, T3 oraz Open ze wspólnego startu. Boje zostały ustawione blisko brzegu, dzięki czemu całe regaty można było oglądać nie tylko z wody, lecz także i z lądu.

W grupie T1 sklasyfikowano 6 jachtów. Bezkonkurencyjna okazała się załoga Andrzeli: Andrzej Rygielski oraz Wojciech Brzoska, która wygrała aż 5 wyścigów. Drugie miejsce po pasjonującym boju zajęli Andrzej Kęder i Anna Zarzycka, a na najniższym stopniu podium uplasowali się Marian Zieliński i Grzegorz Jujczak.

W klasyfikacji T2 zwyciężyli Piotr Adamowicz oraz Zbigniew Czoczys, którzy po pasjonującym boju wygrali z załogą Salamandra: Radosław Cierpiał, Bartosz Grześ, Krystian Kędzierski.. Walka o trzecie miejsce trwała aż do ostatniego wyścigu, w którym ostatecznie zwycięstwo odniosła ekipa Zalewa: Piotr Matwiejczuk, Grzegorz Swat.

Ostatnia z kategorii T, również padła łupem przyjezd

nych. Z zawodów zwycięsko wyszła załoga Sanbre: Arkadiusz Sendlewski, Cezary Brędowski, Tomasz Szymanowski oraz Andrzej Terpiński. Drugie miejsce po raz kolejny zajęła ekipa Legendy: Michał Brzozowski, Karol Bartosiewicz i Mikołaj Kmieć; a na najniższym stopniu podium stanęła załoga Tańczącej z falami: Mirosław Czech, Karolina Nowicka, Ewelina Macioszek, Marcin Macioszek. W kategorii Open prym wiodły Delphie 24 OD, które stale pojawiają się w naszym Żeglarskim Grand Prix Mrągowa. Po nieprawdopodobnie skutecznym finiszu w wyścigach niedzielnych na remisie zwyciężyła załoga w składzie: Jakub Malicki, Jerzy Penczonek, Paweł Żelazny i Kacper Malicki. Tuż za nimi uplasowali się Grzegorz Pieczko, Lucyna Pieczko oraz Błażej Bednarczyk. Na ostatnim stopniu podium stanęła Sigma z Robertem Sobocińskim i Sławomirem Kodrzyckim.

Oprócz eliminacji PPJK, odbyły się również pierwsze regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Zawodnicy zgodnie z mottem Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”, czyli „łączeniem pokoleń żeglarzy na wodzie”, zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach: jachtów kabinowych i otwarto pokładowych. W klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężyła załoga Sanbre. Drugie miejsce zajęła ekipa Jakuba Malickiego, a na trzecim stopniu podium uplasowała się załoga Grzegorza Pieczko. Kategorię jachtów otwarto pokładowych wygrała załoga Sigmy Active: Robert Sobociński i Sławomir Kodrzycki. Tuż za nim uplasowali się: Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz, startujący na katamaranie. Trzecie miejsce uzyskał ubiegłoroczny finalista ŻGP Mrągowa Marcin Dobro

sielski, pływający razem Maciejem Ponikowskim i Szymonem Dobrosielskim.

To był bardzo ciekawy żeglarsko weekend, obfitujący w liczne atrakcje. Organizator  i sponsor regat za każde miejsce na podium w klasyfikacjach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych przygotował unikalne puchary. Oprócz tego, każda załoga w każdej klasyfikacji dostała pamiątkowy dyplom za zajęte miejsca. Zarówno w piątek, jak i w sobotę, odbyły się imprezy integrujące polskie środowisko żeglarskie. Po sobotnich zmaganiach odbyło się ekskluzywne after party w restauracji Hotelu Mercure Mrągowo, gdzie odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów oraz koncert z

espołu OKAW Sztorm.

Zapraszamy serdecznie na następne regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, które odbędą się 3-4 czerwca oraz na kolejne regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.