Sensacja na początek Śląskiej Ligi Regatowej.

0
1987

17 września na Zalewie Rybnickim ruszyła kolejna edycja żeglarskich rozgrywek ligowych.  W trudnych jesiennych warunkach niepokonaną okazała się kobieca załoga Nowy Dom w składzie Aneta Harnasz oraz Anna Kubica, Wirginia Brodowiak i Wiktoria Mrozowska. Tuż za nimi uplasowały się doświadczone załogi Inżbud i Instalmex.

W sobotę przeprowadzono oficjalne treningi dla wszystkich zgłoszonych załóg, natomiast w niedzielę przeprowadzona 7 wyścigów pierwszej rundy Śląskiej Ligi Regatowej. Ulewny deszcz i niska temperatura zgotowały uczestnikom trudne warunki do rywalizacji. Tym większy respekt budzi doskonała postawa dziewczyn z Nowego Domu, które wygrały 4 wyścigi i pokonały utytułowanych sterników jak Radek Jamróz czy Krzysztof Harnasz. Walka o miejsca na podium była bardzo zacięta, czołową trójkę dzieliły pojedyncze punkty. Drugie miejsce zajęła doświadczona załoga, obrońcy srebrnego medalu z poprzedniej edycji czyli Inżbud i załoga Rybnickiego Klubu Żeglarskiego. Na 3 miejscu regaty zakończyła załoga Instalmexu z Krzysztofem Harnaszem ze sterem. Warto wspomnieć o dobrym piątym miejscu kolejnej żeńskiej załogi K4D ze Śląskiego Yacht Clubu, dla której jest to dopiero 2 sezon startów.

Pełne wyniki 1 rundy Śląskiej Ligi Regatowej

  1. Nowy Dom – 3 pkt
  2. Inżbud – Rybnicki Klub Żeglarski – 4 pkt
  3. Instalmex – 5 pkt
  4. Possible Worldwide Polska- 8 pkt
  5. Śląski Yacht ClubK4D – 8 pkt
  6. MultiComfort – 9 pkt
  7. Śląski Yacht Club 2 – 10 pkt

Śląska Liga jest kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty wystartowały już w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

sensacja na początek Śląskiej ligi regatowej. Sensacja na początek Śląskiej Ligi Regatowej. 2017 09 17 14sensacja na początek Śląskiej ligi regatowej. Sensacja na początek Śląskiej Ligi Regatowej. 2017 09 17 16

Zgłoszenia i więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu Miasta Rybnik.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 5 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.