Ruszajcie za darmo na morze

0
5020

Pomorski Związek Żeglarski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w bezpłatnych rejsach po Zatoce Gdańskiej jachtem „Baltic Star”. Żeglarskie wyprawy odbywać się będą w ramach dorocznego Święta Morza, a także prowadzonego przez Pomorski Związek Żeglarski, projektu „Pomorze na Morze”. W dotychczasowych siedmiu edycjach akcji wzięły udział cztery tysiące osób.

W dniach 23-25 czerwca (od piątku do niedzieli) jacht wypływać będzie z gdyńskiej mariny w godzinach: 8, 10.20, 12.40 i 15. Na pokładzie zmieszczą się jednorazowo 22 osoby, a każdy rejs trwać będzie ok. 2 godzin. Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne certyfikaty.

Z oferty skorzystać mogą za darmo wszyscy chętni, ale należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Żeby wypłynąć w morze z załogą „Baltic Star” wystarczy w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku, zadzwonić pod nr tel. 695-111-180. Zapraszamy!

„Baltic Star” to jeden z najstarszych polskich, drewnianych oldtimerów. Zbudowany w Darłowie, w 1947 r., z drewna dębowego  jako kuter rybacki, po kilkukrotnych zmianach armatorów i portów macierzystych, ostatecznie został wycofany z połowów pod koniec lat 70., w związku z wymianą polskiej floty rybackiej na jednostki stalowe. W latach 80., poddany drobnym zmianom, rozpoczął jako „Makler”, pływanie rekreacyjne. W roku 1997 został gruntownie przebudowany i od tej pory jako „Baltic Star” pływa po Morzu Bałtyckim i Północnym, uczestnicząc m.in. w zlotach żaglowców i oldtimerów . Od listopada 2014 stacjonuje w Gdańsku, cały czas poddawany jest zabiegom konserwatorskim. Podczas ostatniej zimy otrzymał nowy maszt i olinowanie stałe.

Święto Morza w Gdyni odbędzie się w tym roku po raz piąty. PoZŻ jest jednym z jego organizatorów.

Więcej informacji o tegorocznym Święcie Morza:

http://gdynia.pl/mieszkaniec/swieto-morza,7220/swieto-morza-2017,485225%20

Tekst: Dariusz OlejniczakRuszajcie za darmo na morze Ruszajcie za darmo na morze 20160508 143133

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.