Ruszyły zapisy do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – regaty już za 100 dni

0
2524

Tradycyjnie w ostatni weekend majowy, do wspólnej żeglarskiej zabawy i rywalizacji zapraszają organizatorzy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Regaty będą również inauguracją Pucharu Bałtyku Południowego na Zatoce Gdańskiej. Czwarta edycja trójmiejskich regat rozpocznie się w Gdańsku, a w kolejnych dniach żeglarzy ugoszczą miasta Gdynia i Sopot.

Choć od rozpoczęcia sezonu dzieli nas jeszcze sporo kartek z kalendarza, pierwsze załogi już zgłaszają swój udział w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Wśród nich jacht Blagodarnost’2 – zwycięzca nagrody specjalnej roku 2015 dla załogi, która wygrała najwięcej wyścigów w swojej klasie oraz weterani – jednostki takie jak Dana, Meluzyna czy Hobart, które startują w regatach od pierwszej edycji. Ale warto podkreślić, że Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie nie tylko dla doświadczonych skipperów. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich miłośników żeglarstwa, również tych, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w żeglarskich wyścigach.

Tegoroczna edycja regat poprzedzona zostanie bezpłatnym szkoleniem dla zgłoszonych załóg. 26 maja odbędzie się profesjonalny trening „North Sails Go 4 Speed”.

Takie szkolenie, szczególnie na początku sezonu, to dobra okazja do sprawdzenia jachtu, zgrania załogi, a dla gości spoza Trójmiasta – również poznania akwenu. Po zakończeniu sesji na wodzie, przejdziemy do analizy treningu. Liczymy na dużą frekwencję i zachęcamy do rejestrowania załóg poprzez wysłanie e-maila na info@pl.northsails.com  – mówi Michał Korneszczuk, żeglarz regatowy i morski, przedstawiciel partnera Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta żaglowni North Sails w Polsce.

logo Ruszyły zapisy do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta - regaty już za 100 dni Ruszyły zapisy do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – regaty już za 100 dni logo 300x225

Zgłoszeń można dokonywać do 21 maja 2016.

W tym roku zgłoszonym uczestnikom, kibicom oraz tym, którzy nie skompletowali jeszcze załogi, ale chcą być na bieżąco ze wszystkimi informacjami na temat Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, z pomocą przychodzi aplikacja Eventory. Wystarczy pobrać ją na swojego smartfona i dołączyć do wydarzenia „Żeglarski Puchar Trójmiasta”, aby mieć pod ręką dostęp do szczegółowego programu regat i imprez towarzyszących oraz aktualności zarówno przed, jak i w trakcie imprezy.

Oficjalna aplikacja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2016 dostępna jest pod linkami:

Dla użytkowników iPhona:

https://itunes.apple.com/pl/app/eventoryapp/id883207995?mt=8

Dla użytkowników systemu Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.eventory.app

Nie pozostaje nic więcej, jak wspólnie odliczać czas pozostały do rozpoczęcia sezonu i przygotowywać się do czwartej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Gdańsk, Gdynia
i Sopot. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2016.

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl   www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.