Polacy na prowadzeniu po pierwszym dniu Otwartych Mistrzostw Polski katamaranów A-class

0
2011

Światowa czołówka stanęła na starcie Otwartych Mistrzostw Polski katamaranów A-class  rozgrywanych od wtorku w Sopocie. Ponad 60 zawodników bardzo długo czekało na wodzie aż ustabilizują się warunki wietrzne na tyle, żeby przeprowadzić zaplanowane wyścigi.

„Udało się rozegrać 2 z 3 zaplanowanych wyścigów.  W każdym wyścigu wiatr rozdawał karty.  Kręciło o kilkanaście stopni, a wiatr to rósł w siłę i za chwilę słabł. Zawodnicy zmieniali się często na prowadzeniu.” – podsumował dzień na wodzie Jacek Noetzel, organizator i jednocześnie uczestnik regat.  W tych zmiennych warunkach bardzo dobrze poradzili sobie polscy zawodnicy. W pierwszym wyścigu cztery pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z UKS Navigo Sopot. Oni najlepiej rozpoznali akwen i po dwóch dzisiejszych wyścigach w klasyfikacji generalnej zajmują trzy pierwsze miejsca:

  1. Kuba Surowiec (UKS Navigo)
  2. Maciek Żarnowski (UKS Navigo)
  3. Jacek Noetzel (UKS Navigo)

Pełna klasyfikacja po pierwszym dniu zawodów znajduje się na stronie: http://2017.sailingnet.pl/aclassPC2017/results.html

W środę odbędą  się kolejne wyścigi Mistrzostw Polski, start zaplanowany jest na godzinę 12. Zapraszamy do klubu UKS Navigo do Parku Katamaranów na plaży, gdzie będzie można obserwować przygotowujących się do wyścigów zawodników i ich jednostki. Wyścigi widoczne są z sopockich plaż i molo.

Filmik z 1 dnia:

Więcej informacji na stronie www.aclassworlds2017.pl

Polacy na prowadzeniu po pierwszym dniu  Otwartych Mistrzostw Polski katamaranów A-class Polacy na prowadzeniu po pierwszym dniu  Otwartych Mistrzostw Polski katamaranów A-class polish nationals gordon upton 1Polacy na prowadzeniu po pierwszym dniu  Otwartych Mistrzostw Polski katamaranów A-class Polacy na prowadzeniu po pierwszym dniu  Otwartych Mistrzostw Polski katamaranów A-class polish nationals gordon upton 3Polacy na prowadzeniu po pierwszym dniu  Otwartych Mistrzostw Polski katamaranów A-class Polacy na prowadzeniu po pierwszym dniu  Otwartych Mistrzostw Polski katamaranów A-class polish nationals gordon upton 2

Foto: Gordon Upton

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.