Trzy razy mistrzostwo Europy!

0
739

Pięć medali, w tym trzy złote, wywalczyli polscy w żeglarze w zakończonych w sobotę w Gdyni młodzieżowych mistrzostwach Europy Eurosaf w siedmiu klasach. Biało-Czerwoni triumfowali też w klasyfikacji drużynowej i zdobyli Nation’s Cup.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska (YKP Gdynia) w klasie 420, Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) w RS:X oraz Sebastian Kalafarski (UKŻ Wiking Toruń) na Laserze Radialu.
Dla gdynianek był to trzeci tytuł mistrzowski wywalczony w ramach 15. regat Volvo Gdynia Sailing Days. Wcześniej zostały one w klasie 420 mistrzyniami Europy juniorek oraz mistrzyniami Polski seniorek.

Ponadto srebrny medal w Laserze Radialu kobiet zdobyła Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), a trzecia w RS:X kobiet była Zuzanna Czuryło (AZS Poznań).

Polacy triumfowali również w klasyfikacji drużynowej, w której liczyły się wyniki czterech najlepszych załóg z różnych konkurencji i wywalczyli Nation’s Cup. Drugie miejsce zajęli żeglarze z Wielkiej Brytanii, a trzecie Włosi.

W sumie w młodzieżowych mistrzostwach Europy Eurosaf w siedmiu klasach wzięło udział 117 zawodników z siedmiu krajów.

Medaliści młodzieżowych mistrzostw Europy Eurosaf i miejsca reprezentantów Polski:

Klasa 420 kobiety (po 12 wyścigach)

1. Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska (YKP Gdynia) 31 punktów

2. Laura Izzo i Maria Giovanna Ianzillo (Włochy) 41

3. Maria Vittoria Marchesini i Alice Linussi (Włochy) 47

Klasa 420 mężczyzn (po 12 wyścigach)

1. James Clemetson i Daniel Whiteley (Wielka Brytania) 29

2. Matteo Pinchrle i Ludovico Basharzad (Włochy) 33

3. Mattia Panigoni i Riccardo Mirra (Włochy) 38

4. Tomasz Wawerek i Antoni Banaś (Baza Mrągowo) 56

Laser Radial kobiety (po 12 wyścigach)

1. Hannah Anderssohn (Niemcy) 33

2. Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) 39

3. Clementine Thompson (Wielka Brytania) 41

Laser Radian mężczyzn (po 12 wyścigach)

1. Sebastian Kalafarski (UKŻ Wiking Toruń) 38

2. Gianmarco Palnchestainer (Włochy) 40

3. Iwan Kriwobokow (Rosja) 46

RS:X kobiety (po 13 wyścigach)

1. Emma Wilson (Wielka Brytania) 27

2. Elena Vacca (Włochy) 33

3. Zuzanna Czuryło (AZS Poznań) 46

RS:X mężczyzn (po 13 wyścigach)

1. Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) 32

2. Jewginij Ajwazjan (Rosja) 36

3. Michele Cittadini (Włochy) 62

4. Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń) 64

29er (po 16 wyścigach)

1. Daniel Blight i Rowan Edwards (Wielka Brytania) 39

2. Tomas Mathisen i Mads Mathisen (Norwegia) 46

3. Mimi El-Khazindar i Emma Loveridge (Wielka Brytania) 49

5. Martyna Mik i Wojciech Pętlak (Baza Mrągowo) 86

Nation’s Cup

1. Polska 39 punktów

2. Wielka Brytania 38

3. Włochy 36

4. Niemcy 27

5. Rosja 27

6. Norwegia 15

7. Finlandia 7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię