Do kogo w tym roku trafi Błękitna Wstęga Jeziora Czos?

0
311

Rywalizacja o tytuł zwycięzcy Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2019 wkracza w decydującą fazę. Z okazji tegorocznych Dni Mrągowa 29 czerwca odbędą się III eliminacje ŻGP Mrągowa – Anek Cup. To już przedostatnia szansa na zdobycie punktów przybliżających do awansu do finału całego cyklu.

Zawody zostaną przeprowadzone w pięciu klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwartopokładowych, kabinowych, Mariner 600, Open oraz żeglarzy niepełnosprawnych. Tym razem organizator zaplanował rozegranie 4 wyścigów – Jesteśmy na półmetku rywalizacji o prawo startu w finale całego cyklu. Przypomnijmy, że 10 najlepszych sterników zmierzy się ze sobą w regatach finałowych, które odbędą się pod koniec sierpnia na łodziach Mariner 600.  Po 2 eliminacjach możliwość startu w finale we wszystkich kategoriach wciąż pozostaje sprawą otwartą, lecz skuteczne pływanie w najbliższych regatach może niektórych zawodników przybliżyć do awansu i ostatecznej rywalizacji.

Podczas sobotnich regat będziemy również świadkami dodatkowej rywalizacji o miano najszybszej łódki pływającej na Czosie.  – Wyścig o błękitną wstęgę wpisał się już do tradycji naszych żeglarskich zmagań. Tym razem nie będzie jednak liczony do punktacji w cyklu, dzięki czemu każda załoga może pokusić się o start na ożaglowaniu dodatkowym. Czy tym razem którejś łódce uda się wyprzedzić katamaran? – zastanawia się Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

do kogo w tym roku trafi błękitna wstęga jeziora czos? Do kogo w tym roku trafi Błękitna Wstęga Jeziora Czos? 0Q0A3810 Edit 1

Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w mrągowskiej Ekomarinie od godziny 8.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 50 zł od osoby dorosłej. Możliwy jest także odpłatny wstęp na after party, które odbędzie się hotelu Anek – miejscu słynącym z legendarnej gościnności dla wszystkich żeglarzy. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego powinno nastąpić tuż po godzinie 12.00.

– Żeglarskie Grand Prix Mrągowa to cykl imprez sprawdzony i uznany przez żeglarzy z całej Polski. W tym sezonie odnowiliśmy nieco formułę by przyciągnąć także nowych śmiałków. Zapraszamy również do skorzystania z oferty przygotowanej z okazji Dni Mrągowa. Koncert Natalii Nykiel, Grzegorza Hyżego, Festiwal Smaków Food Trucków czy Holi Festiwal Święto Kolorów. To będzie weekend pełen atrakcji – dodaje Maciej Majak, wiceprezes stowarzyszenia.

Program regat:

9.00 – 11.00 Zapisy do regat – Ekomarina Mrągowo

11.00 Uroczyste otwarcie regat – Ekomarina Mrągowo – molo

11.10 Odprawa sterników – Ekomarina Mrągowo – molo

12.00 Start do regat

19.00 Ogłoszenie wyników, rozlosowanie nagród, afterparty – Hotel Anek

do kogo w tym roku trafi błękitna wstęga jeziora czos? Do kogo w tym roku trafi Błękitna Wstęga Jeziora Czos? Hotel Anek Cup 2019 ver

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.