4 czerwca 2016 roku na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się drugie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016 – STOMASZ Cup. Była to kolejna okazja do zdobycia punktów do ogólnych klasyfikacji ŻGPM i do przybliżenia awansu do finału cyklu, który został zaplanowany na 29 sierpnia 2015 roku. Na start zgłosiło się 17 załóg z całej Polski.

Tradycyjnie regaty składały się z 4 wyścigów: 3 wyścigów krótkodystansowych i jednego długodystansowego o długości około 11 kilometrów. W klasyfikacji jachtów kabinowych niepodzielnie królowała Delphia 24 One Design, sterowana przez Grzegorza Pieczkę oraz Błażeja Bednarczyka i Lucynę Pieczko. Drugie miejsce przypadło dla załogi Anioła: Dariusza Bałdygi, Mateusza Kossakowskiego, Julii Bałdygi, Kacpra Bałdygi i Aleksandry Kurbiedź.  Ostatnie miejsce na podium wywalczyła ekipa Misji (Wojciech Chodkowski, Marta Chodkowska, Elżbieta Dąbrowska, Ryszard Dąbrowski), która do ostatniego startu walczyła o drugie miejsce. W klasie jachtów otwarto pokładowych mamy również przetasowania. Tym razem puchar za pierwsze miejsce przypadł Markowi Karawajczykowi i Justynie Olczak, którzy bezdyskusyjnie wygrali wszystkie wyścigi. Drugie miejsce zajęła kolejna ekipa startująca na katamaranie — Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz. Trzecie miejsce zdobyła załoga pływająca na omedze: Marcin Dobrosielski i Maciej Ponikowski.

Na zakończenie regat odbył się jeszcze specjalny wyścig autorstwa Tomasz Krzywosza — wyścig o 3 dzwony, który polegał na przepłynięciu wyznaczonej w trakcie regat trasy z użyciem wszelkich możliwych żagli i środków z wyłączeniem silników.  Zwycięzca największego dzwona za pierwsze miejsce byli Marek Karawajczyk i Justyna Olczak. Drugie miejsce przypadło braciom Jurkiewiczom, a najniższy stopień podium i ostatni dzwon dostała ekipa Delphi 24 OD — Grzegorz Pieczko, Błażej Bednarczyk i Lucyna Pieczko.

Oficjalne zakończenie oraz after party po raz kolejny odbyło się w zaprzyjaźnionej restauracji Estrada Cafe & Bar. W trakcie after party tradycyjnie już odbyło się losowanie nagród, które ufundowali sponsorzy regat. Oprócz tego, organizatorzy po raz kolejny zaskoczyli wszystkich uczestników i przygotowali nocną niespodziankę. Podczas zakończenia wystąpił zespół Blues 4 Cash, którego koncert stworzył niesamowitą regatową atmosferę.

Dziękujemy wszystkim kibicom za liczną obecność. Na każdych regatach przekonujemy się, że miłośników spędzania aktywnego wypoczynku na wodzie jest coraz więcej. Zapraszamy już na następne regaty eliminacyjne, które odbędą się  już 18 czerwca.

Mateusz Kossakowski

Więcej zdjęć z imprezy:
https://drive.google.com/folderview?id=0By1W2PMvrPqTUXJYczVvRGpId3c&usp=drive_web

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.