Za nami kolejne regaty w żeglarskiej klasie Omega, tym razem mieliśmy okazję przyglądać się rywalizacji w Pszczynie.

Jeszcze wczoraj wszyscy sympatycy popularnej klasy Omega mieli okazję wspólnie rywalizować w zawodach nad pięknym jeziorem Goczałkowickim. Zawody rozpoczęły się już w piątek w Pszczynie. Pierwszy dzień to przede wszystkim sprawy formalne związane z zapisami oraz sprawdzaniem stanu łodzi, oprócz nich mieliśmy okazję brać udział w pierwszej atrakcji – koncercie muzycznym. Kolejnego dnia miało miejsce oficjalne rozpoczęcie zawodów. Po ceremonii otwarcia do rywalizacji w klasie sport przystąpiło osiemnaście załóg, w klasie standard były to trzydzieści cztery ekipy. Do rywalizacji włączyło się również dziewięć łodzi klasy standard w Akademickich Mistrzostwach Śląska. Razem w zawodach wzięło udział pięćdziesiąt jeden załóg!

Jerzy Nadolny – prezes Polskiego Związku Klasy Omega

Warunki były trudne, wiatr był słaby w sobotę. Wśród zawodników którzy byli liderami po pierwszym dniu nie było większych niespodzianek oprócz Romana Knasieckiego w klasie standard, który miał falstart w jednym wyścigu. Przy braku rywalizacji drugiego dnia okazało się, że zajął odległe miejsce w klasyfikacji. Podstawowym problemem było to, że pierwszego dnia udało się rozegrać tylko trzy wyścigi. W niedzielę natomiast  warunki uniemożliwiły rozegranie wyścigów.

Jak się później okazało rywalizacja w pierwszym dniu zakończyła zmagania w Pszczynie. Warunki pogodowe nie pozwoliły na dalsze ściganie się. Najlepszymi w rywalizacji klasy sport okazali się: Kamil Ortyl, Marek Gozłowski, Robert Zawadowicz z Gdańska. Wśród łodzi klasy standard wygrali Dariusz Bałazy, Dawid Palka, Krzysztof Brzezinka z Dąbrowy Górniczej.

Jerzy Nadolny: W niedzielę oczekiwaliśmy cały czas na start, najpierw na brzegu a następnie wodzie. Dwukrotnie podejmowane były próby wystartowania wyścigu, odbyły się sygnały startowe ale ze względu na zanikający wiatr procedury startowe zostały przerwane. Za wszelką cenę komisja chciała rozegrać czwarty wyścig, tak aby po jego rozegraniu można było odrzucić najgorszy wyścig. Dopiero po zakończeniu regat przyszedł wiatr, było jednak już za późno na wznowienie rywalizacji.

Oprócz rywalizacji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla swoich fanów. Na uwagę zasługują przede wszystkim liczne koncerty które uświetniły imprezę. Już w piątek na wszystkich chętnych czekał koncert zespołu „Trzecia Miłość”. W kolejnym dniu mieliśmy okazję wysłuchać koncertu „Drake” a także „Ryczące 20”. Oprócz koncertów sympatycy klasy Omega również mieli okazję uczestniczyć w specjalnie zorganizowanej biesiadzie żeglarskiej.

Bardzo serdecznie zapraszamy do śledzenia informacji a także uczestnictwa w kolejnych regatach klasy Omega.

Terminarz regat Klasy Omega w sezonie 2016:

  • Puchar Polski Klasy Omega, miasto: Augustów, data: 4 – 5 czerwiec,
  • Meczowe Mistrzostwa Polski, miasto: Złota Góra, data: 25 – 26 czerwiec,
  • Puchar Polski Klasy Omega, miasto: Jeziorsko, data: 9 – 10 lipiec,
  • Mistrzostwa Polski, i Puchar Juliusza Sieradzkiego, miasto: Puck, data: 28 – 31 lipiec
  • Puchar Polski Klasy Omega, miasto: Miedwie, data: 20 – 21 sierpień
  • Puchar Polski Klasy Omega, miasto: Zegrze, data: 3 – 4 wrzesień
  • Finał Pucharu Polski Klasy Omega, miasto: Myślibórz, data: 8 – 9 październik

Więcej informacji znajdziesz:

Foto: Marek Grucka (więcej https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1213058178728141.1073741905.190591514308151&type=3 ).

Fot. Marek Grucka 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.