Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy 2024

Przed nami kolejna edycja Regat o Puchar Prezydenta Warszawy, które odbędą się w dniach 8-9 czerwca na Wiśle. Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza będzie wspaniałą okazją do spędzenia wolnego czasu aktywnie na wodzie oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Baza regat będzie znajdować się w żeglarskim miasteczku na Plaży Rusałka, na wysokości warszawskiego Zoo. Na drugim brzegu Wisły zlokalizowana będzie strefa kibica (bulwar Jana Karskiego), gdzie również można będzie oglądać rywalizację jachtów na wodzie i świetnie się bawić!

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla osób w każdym wieku, zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych – oprócz samej rywalizacji żeglarskiej, planowane są między innymi szkolenia z nauki żeglowania na Optimistach, bezpłatne warsztaty i animacje wodniackie, Regaty Dzielnic dla wszystkich chętnych oraz parada kolorowych żagli po Wiśle.

„Chętnych na żeglowanie na Wiśle jest więcej niż łodzi na Mazowszu… I to nas cieszy! Dlatego właśnie przygotowaliśmy Regaty Dzielnic dla każdego oraz wydarzenia towarzyszące, w tym żeglowanie w niedzielę dla każdego bez zapisów – kto pierwszy na plaży ten lepszy!” – powiedział Komandor Regat, Kasper Orkisz.

Na wodzie zobaczymy ponad 20 załóg rywalizujących w różnych klasach jachtów, a całości będzie towarzyszył profesjonalny komentarz.

● Klasa Omega – najliczniejsza kategoria w regatach. Omega to Klasa Narodowa, jacht skonstruowany przez Juliusza Sieradzkiego ponad 80 lat temu podczas niemieckiej okupacji. Dzisiaj jest to zdecydowanie najpopularniejsza łódka dla amatorów w całej Polsce.
● Klasa Omega Sport – to rywalizacja najnowocześniejszych, najszybszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie jachtów typu Omega jakie kiedykolwiek powstały.
● Klasa Retro – piękne, tradycyjne i drewniane kadłuby różnych jachtów śródlądowych. Tu piękno i prezencja jest ważniejsza od kątów i prędkości…
● Klasa Open – dla wszystkich, którzy pływają na żaglu i chcą zawalczyć o Puchar Prezydenta Warszawy.

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy - Rywalizacja na wodzie
Rywalizacja na wodzie

W sobotę zostaną rozegrane finały Regat Dzielnic, w których może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy.

Załogi reprezentujące poszczególne dzielnice Warszawy, powalczą o tytuł najbardziej żeglarskiej dzielnicy w Regatach Dzielnic.

Każda załoga może przyjść na Plażę Rusałka i wywalczyć w eliminacjach prawo do reprezentowania swojej dzielnicy w sobotnich regatach finałowych. Eliminacje będą rozgrywane w formule próby czasowej codziennie od wtorku do czwartku (4-6 czerwca) w godzinach 15:00-20:00. Każdy może żeglować na Wiśle – w Regatach Dzielnic nie trzeba posiadać własnego jachtu, by spróbować swoich sił! Udział w Regatach Dzielnic jest całkowicie bezpłatny, a na cały czas rywalizacji zostanie zapewnione zabezpieczenie na akwenie. Uroczyste zakończenie Regat Dzielnic odbędzie się o godzinie 17:00 w sobotę.

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy - Parada kolorowych żagli
Parada kolorowych żagli

Zakończeniem pierwszego dnia Regat będzie parada kolorowych żagli na Wiśle, która ruszy z Plaży Rusałka w górę nurtu rzeki. To doprawdy piękny widok! Po paradzie zapraszamy na Warsaw Sailors Party w Restauracji Bezkres. – wstęp wolny.

 

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy - Aktywności dla wszystkich w strefie kibica na Bulwarze Karskiego
Aktywności dla wszystkich w strefie kibica na Bulwarze Karskiego

Podczas weekendu regatowego każdy znajdzie coś dla siebie.

Przeprowadzone zostaną warsztaty pływania na deskach SUP (Stand Up Paddle), tradycyjnego żeglowania oraz wioślarstwa drużynowego! Zarówno w miasteczku żeglarskim na Plaży Rusałka, jak i w strefie kibica na Bulwarze Jana Karskiego, dostępnych będzie wiele bezpłatnych warsztatów i animacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Obydwa brzegi Wisły będą połączone bezpłatną przeprawą. Łódź będzie kursować w godzinach 10:00 – 18:00 w sobotę oraz niedzielę. Przedostanie się z bulwaru Jana Karskiego na Plażę Rusałka i z powrotem będzie szybkie i proste!

PROGRAM REGAT
SOBOTA – 8 CZERWCA

10:00 – 18:00 bezpłatna przeprawa przez Wisłę na wysokości bulwaru im. Jana Karskiego i plaży Rusałka
11:00 start do pierwszego wyścigu Regat o Puchar Prezydenta Warszawy
11:00 – 17:00 miasteczko żeglarskie na plaży Rusałka i strefa kibica na bulwarze im. Jana Karskiego – atrakcje dla wszystkich
11:00 – 17:00 nauka żeglowania na Optimistach razem z YKP Warszawa
11:00 – 17:00 bezpłatne warsztaty i animacje nad Wisłą
17:00 – Regaty Dzielnic – zakończenie
20:00 – parada kolorowych żagli po Wiśle – start – plaża Rusałka
20:00 Warsaw Sailors Party – wstęp wolny – plaża na bulwarze (przy restauracji Bezkres)

NIEDZIELA – 9 CZERWCA
10:00 – 18:00 bezpłatna przeprawa przez Wisłę na wysokości bulwaru im. Jana Karskiego i plaży Rusałka
10:30 start do pierwszego wyścigu Regat o Puchar Prezydenta Warszawy 10:30 – 17:00 miasteczko żeglarskie na plaży Rusałka i strefa kibica na bulwarze im. Jana Karskiego – atrakcje dla wszystkich
11:00 start do pierwszego wyścigu Regat o Puchar Prezydenta Warszawy
11:00 – 16:00 bezpłatne warsztaty i animacje nad Wisłą
16:00 oficjalne zakończenie Regat o Puchar Prezydenta Warszawy – plaża Rusałka

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy - Jachty na wodach Wisły
Jachty na wodach Wisły

Regaty można śledzić na:

● Facebooku Żagle Warszawskie: www.facebook.com/ZagleWarszawskie
● Na profilu zagle_warszawskie na Instagramie: www.instagram.com/zagle_warszawskie
● Na stronie www.zaglewarszawskie.pl
● Wyniki i dokumenty dotyczące regat żeglarskich są dostępne na platformie: www.upwind24.pl/regatta/regaty-o-puchar-prezydenta-warszawy-2024-2024

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy - Przewidziano wiele aktywności na wodzie i na brzegu
Przewidziano wiele aktywności na wodzie i na brzegu

Wszystkie warsztaty i aktywności są bezpłatne.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa przy współpracy z Premium Yachting i Warsaw by BOAT. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Klasy Omega i Polskiego Związku Żeglarskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.