Unikalne obrazy, oscarowe produkcje, niezwykłe historie z wiatrem i morzem w tle. Tak będzie wyglądał Przegląd Filmów Żeglarskich, który odbędzie się w Gdyni w dniach 6-7 lutego.

Przegląd to wspólny pomysł Pomorskiego Związku Żeglarskiego, JachtFilmu i Muzeum Marynarki Wojennej. Do tej pory każda z tych instytucji pokazywała filmy żeglarskie i morskie oddzielnie. Teraz połączyły siły. Inicjatywę poparł prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który objął wydarzenie patronatem. Impreza odbędzie się w ramach jubileuszu 90-lecia miasta.

W trakcie przeglądu obejrzeć będzie można najlepsze polskie i zagraniczne filmy żeglarskie – dokumentalne i fabularne. Imprezę poprowadzi znany popularyzator kina żeglarskiego w Polsce Andrzej Minkiewicz. Projekcje odbywać się będą w sali audytoryjnej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1B. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.

Szczegółowy program na stronie :

http://jachtfilm.pl/przeglad-filmow-zeglarskich-w-gdyni/

——————————-

W Szczecinie – Walentynkowy weekend filmowy, czyli JachtFilm 2016 w Starej Rzeźni i w Centrum Żeglarskim.

13 i 14 lutego. Zaprezentujemy 8 filmów z 4 krajów. Pokażemy żeglarstwo wyczynowe, amatorskie i to uprawiane przez osoby niepełnosprawne. Jak na walentynki przystało będzie miłość i pasja, żeglarska oczywiście.

Bilety są darmowe i można je odbierać od poniedziałku 11 stycznia w następujących miejscach:

-Centrum Żeglarskie, ul. Przestrzenna 19 ( środkowy budynek z cegły ) – biuro promocji, pok 113. 8:00-15:00 ( po kontakcie telefonicznym także w innych godzinach )
– UM Szczecin, ul. Armii Krajowej 1 – biuro promocji , 8:00-15:00.
– Stara Rzeźnia, ul. T. Wendy 14 – Księgarnia Kubryk, 12:00-18:00.

Szczegółowy program na stronie :
http://jachtfilm.pl/program-szczecin-2016/

pozdrawiam i zapraszam
W imieniu współorganizatorów
Andrzej

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.