Dwudniowe finałowe zawody Śląskiej Ligi Regatowej zakończyły się w niedziele. Po dramatycznym finale najlepszą okazała się załoga Classen, która wygrywając ostatnią czwartą rundę regat wyprzedziła w klasyfikacji generalnej zespoły RKZ Inżbud Rybnik i Aspekt/Impact Photo. finałowa runda żeglarskich rozgrywek ligowych.

W czterech rundach rozgrywanych od kwietnia udział wzięły załogi śląskich klubów i przedsiębiorstw, a sprzęt w postaci jednakowych floty jachtów Skippi 650 dostarczał organizator. Dzięki temu zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwiło udział w regatach.

W sobotę kapryśny wiatr uniemożliwił rozegranie regat, dlatego w niedzielę zaplanowano aż 12 wyścigów i dwie pełne rundy. Warunki wiatrowe były wyśmienite choć z groźbą pojawienie się burz i nawałnic. Początkowo słabiej prezentowała się liderująca w rankingu załoga RKZ Inżbud (Grzegorz Niemczyk), za to doskonale spisywała się ekipa Aspekt/Impact Photo z nowym sternikiem Filipem Ślezioną. Zmiana sternika w załodze Classen (Cyprian Błaszczyk) również przyniosła efekty i po pierwszych słabszych wyścigach to oni zaczęli dominować wygrywając pierwszą rundę, zbliżając się do liderów tabeli i przeskakując równo pływającą załogę Energy Composites (Andrzej Moroński)

Przed ostatnimi wyścigami różnice w tabeli były minimalne, wiatr zaczął być coraz bardziej zmienny a w skutek burzy Komisja musiała odwołać 2 ostatnie biegi czekając na lepsze warunki. Po wznowieniu doskonale popłynęła załoga Purmo Sailing Team (Beniamin Piksa) ale Classen nie dał już sobie odebrać prowadzenia. W efekcie ‘rzutem na taśmę’ Classen wyprzedził w rankingu końcowym RKZ Inżbud i przejął Puchar Przechodni z rąk zeszłorocznego triumfatora Radosława Jamroza.

Klasyfikacja Końcowa:

  1. Classen Polska (Błaszczyk, Górecki, Bartoniek, Kałuża) – 28 pkt
  2. Inżbud RKZ Rybnik (Niemczyk, Bogacki Z., Bogacki F.) – 24 pkt
  3. Aspekt / Impact Photo (Śleziona, Chmiel, Pierzchała, Nowakowski) – 23 pkt
  4. Energy Composites (Moroński, Stolarski, Szkopek) – 16 pkt
  5. Purmo Sailing Team (Draga, Piotrowski, Piksa)– 13 pkt
  6. Śląski Yacht Club K4D (Chudzińska L, Rusin, Chudzińska A, Wiśniewska) – 6 pkt

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przez MT Partners i Fundacje Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy z Miastem Rybnik i Rybnickim Klubem Żeglarskim (RKZ). Regaty odbyły się na Zalewie Rybnickim w ośrodku Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im. Kpt. Bogumiła Pierożka.

Profil na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/
Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl,  tel 783 00 83 83

Organizatorem regat jest firma MT Partners, od 2007 roku organizująca takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 3 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.