Grand Prix Mrągowa

02 lipca 2022 r. odbędą się drugie eliminacje tegorocznej edycji Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Po otwarciu sezonu i pierwszej imprezie Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, tym razem na mrągowskim akwenie zobaczymy m.in. olimpijczyka Piotra Myszkę, który wystartuje z burmistrzem. Impreza żeglarska po raz kolejny będzie częścią licznych atrakcji Dni Mrągowa.

W tym roku Żeglarskie Grand Prix Mrągowa świętują 9 urodziny. Cykl, na początku planowany jako stricte przyjacielska idea zrzeszająca lokalne środowisko żeglarskie, przez lata urósł do rangi poważnych zawodów sportowych, w którym uczestniczą sympatycy żeglarstwa z całej Polski.

– Mrągowska „Baza” wykreowała wielu wspaniałych żeglarzy, którzy później z biegiem czasu zniknęli z mapy Mrągowa lub zaprzestali żeglowania. Niektórzy wciąż startowali jednak w regatach amatorskich m.in. na Warmii i Mazurach – opisuje historię stowarzyszenia prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowe „CZOS” Mateusz Kossakowski. – Na początku 2014 roku grupa sympatyków żeglarstwa uznała, że pora stworzyć cykl żeglarski w Mrągowie. Jeszcze w tym samym roku zorganizowaliśmy pierwszy cykl Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, a w tej chwili mamy już na koncie organizację blisko 50 imprez żeglarskich.

Gościem jednych z pierwszych mrągowskich regat w 2014 roku był utytułowany olimpijski żeglarz pochodzący z Mrągowa, dwukrotny mistrz świata w klasie RS:X Piotr Myszka, który obiecał, że kiedyś wystartuje w regatach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Po wielu latach historia zatacza swoje koło i wielokrotny reprezentant Polski pojawi się na jeziorze Czos w towarzystwie burmistrza Mrągowa Stanisława Bułajewskiego.

Grand Prix Mrągowa

Wysoki poziom żeglarski gwarantowany

Drugie w tym roku regaty eliminacyjne ŻGP Mrągowa, odbywające się z okazji Dni Mrągowa, zostaną rozegrane w trzech klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwartopokładowych, kabinowych i Open. Sędzią głównym imprezy będzie Andrzej Nowicki. Organizator planuje rozegrać 3 wyścigi krótkodystansowe oraz wyścig długodystansowy w pobliżu wyspy.

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich do Mrągowa by poznali żeglarskie uroki jeziora Czos, gdzie w przeszłości wychowało się wiele żeglarskich talentów. Nasze eliminacje od początku istnienia towarzyszą także Dniom Mrągowa, dzięki czemu każda osoba odwiedzająca to miasto może nie tylko brać czynny udział w regatach, lecz również rozkoszować się wieloma innymi atrakcjami. Tym razem ponownie nie zabraknie koncertów, wernisaży czy Festiwalu Smaków Food Trucków – zachęca wiceprezes stowarzyszenia Łukasz Dakszewicz.

Zapisy do regat odbywają się głównie drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi 60 zł od osoby dorosłej. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig. Atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu szantowego, który specjalnie przyjedzie do Mrągowa.

Plan regat

Sobota 2 lipca

 • 8.00 – 11.00 Zapisy do regat – biuro regat
 • 11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)
 • 11.15 Odprawa sterników
 • 12.10 Start do regat
 • 19.00 Kolacja żeglarska i koncert szantowy – Snack Bar Mrągowo

Dostępne darmowe atrakcje w ramach DNI MRĄGOWA 2022

1 lipca /piątek/ – Amfiteatr nad jeziorem Czos

 • 20.00   ŻURKOWSKI
 • 21.30   Ø R G A N E K

2 lipca  /sobota/- Plac Unii Europejskiej

 • 13.00-21.00  HOLI FESTIWAL ŚWIĘTO KOLORÓW, prezentacje DJ-ów  (ul. Sobczyńskiego)
 • 16.00   SUKCES
 • 17.00   Piotr Zapert
 • 18.30   AREK KŁUSOWSKI
 • 12.00-21.00   FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

3  lipca /niedziela/ – Plac Unii Europejskiej

 • 16.30   Orkiestra Dęta Mrongovia
 • 17.00   wręczenie wyróżnień zasłużonym mieszkańcom Mrągowa
 • 17.15   KRAWCZYK SHOW
 • 19.00   W A N D A  I  B A N D A

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.