Oslo, Norwegia (Grudzień 2022)Helly Hansen i GUYOT environnement – Team Europe z dumą ogłaszają nowe partnerstwo na regaty The Ocean Race 2022-23.

Jako oficjalny dostawca techniczny, wiodąca globalna marka żeglarska Helly Hansen dostarczy zespołowi klasy IMOCA odzież techniczną, podczas gdy team podejmie najważniejsze wyzwanie zespołowe w żeglarstwie.

„ The Ocean Race jest jednym z najdłuższych i najtrudniejszych profesjonalnych wydarzeń sportowych na świecie, popychając profesjonalnych żeglarzy do granic możliwości w jednych z najtrudniejszych warunków morskich”, powiedział Michael Uhl, Wiceprezes ds. Marketingu i Partnerstwa Marek w Helly Hansen. “Jesteśmy dumni ze współpracy z GUYOT environnement – Team Europe i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia temu międzynarodowemu zespołowi najwyższej jakości sprzętu technicznego, który zapewni im przewagę nad konkurentami podczas wyścigu dookoła świata.”

GUYOT environnement – Team Europe ponownie łączy francuskiego żeglarza oceanicznego Benjamina Dutreux i żeglarza olimpijskiego Offshore Team Germany Olympic Roberta Stanjka. To ponowne uruchomienie udanej współpracy, zespołu przyjaciół, którego kulminacją było fantastyczne zwycięstwo w inauguracyjnej edycji The Ocean Race Europe w 2021 roku. Prowadzeni przez sterników – Dutreux i Stanjek, międzynarodowi żeglarze z różnych środowisk – w tym Annie Lush (UK), Philip Kasüske (DE), Sébastien Simon (FR), i Támara Echegoyen (ES) – pracują zespołowo, wykorzystując swoje indywidualne umiejętności, aby zmierzyć się z najtrudniejszym maratonem oceanicznym na najtrudniejszych wodach świata. Wszyscy żeglarze wystartują razem na byłym HUGO BOSS 6, który udowodnił swoją niezawodność w solowym atlantyckim wyścigu Route du Rhum z Benjaminem Dutreux za sterem.

Jako światowy lider w dziedzinie technicznej odzieży żeglarskiej i oficjalny partner zespołu, Helly Hansen ściśle współpracuje z profesjonalistami na całym świecie, czerpiąc z ich wiedzy i opinii, aby stworzyć sprzęt z innowacją, wysoką wydajnością i ochroną na czele. Norweska marka jest oficjalnym sponsorem odzieży dla zespołów biorących udział w regatach The Ocean Race od czasu pierwszego wydarzenia, prawie 50 lat temu, a w tym roku Helly Hansen jest również oficjalnym dostawcą odzieży dla organizatorów wydarzenia The Ocean Race. Współpracując z członkami The Race wraz z GUYOT environnement – Team Europe, najlepszymi profesjonalnymi sportowcami, Helly Hansen będzie nadal czerpać inspirację z ich doświadczenia, aby stworzyć sprzęt, który przesuwa granice wydajności w sporcie, zapewniając jednocześnie maksymalną ochronę w ekstremalnych warunkach.

Jako Oficjalny Dostawca Odzieży dla GUYOT environnement – Team Europe, Helly Hansen zadba, by żeglarze byli wyposażeni w najwyższej klasy produkty z kolekcji Ægir Offshore firmy Helly Hansen. Kolekcja Ægir jest bezpośrednim rezultatem ponad 40 lat doświadczeń w rozwijaniu kolekcji przez zespoły The Ocean Race współpracujące z Helly Hansen.

“Dla nas, jako zespołu, ważne jest, aby złożyć deklarację również na zewnątrz. Wysokiej jakości, innowacyjna odzież Helly Hansen oprócz niezawodoności, daje nam niezwykle istotny czynnik tożsamości zespołu “, mówi menadżer teamu Jens Kuphal, a Robert Stanjek dodaje: “W regatach dookoła świata żegluje się przez wszystkie strefy klimatyczne, od tropikalnych upałów po antarktyczne zimno. Naprawdę potrzebujesz niezawodnej odzieży, aby osiągać wyniki. Mamy już najlepsze doświadczenia z odzieżą Helly Hansen w The Ocean Race Europe.”

GUYOT environnement – Team Europe dołączy do pozostałych zawodników IMOCA na linii startu The Ocean Race w Alicante w Hiszpanii 15 stycznia 2023 roku. The Race odwiedzi dziewięć kultowych międzynarodowych miast w ciągu sześciu miesięcy, kończąc w Genui, we Włoszech w lipcu.

Aby dowiedzieć się więcej o partnerstwie pomiędzy Helly Hansen i The Ocean Race, odwiedź hellyhansen.com/the-ocean-race i dowiedz się więcej o przeszłym udziale w The Ocean Race na hellyhansen.com/news. Poznaj istniejącą kolekcję Helly Hansen Ægir offshore na hellyhansen.com

O Helly Hansen:

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciąż ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

Dzięki  doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał ponad 140 lat temu.

Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzoną w latach 70. pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulację temperatury ciała w dzieży technicznej.

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 55 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji HH, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com.

O GUYOT environnement – Team Europe:

GUYOT environnement – Team Europe to współpraca dwóch kampanii żeglarskich Benjamina Dutreux (GUYOT environnement – Water family) i Offshore Team Germany wokół założycieli zespołu Jensa Kuphala (menadżer zespołu) i Roberta Stanjeka (skipper).

Współpraca jest kampanią europejską i jednoczy w zespole żeglarzy francuskich, niemieckich, brytyjskich i hiszpańskich. Po udanej premierze tej współpracy wraz ze zwycięstwem w The Ocean Race Europe, członkowie zespołu natychmiast zebrali się ponownie, aby teraz zmierzyć się ze światowym wyścigiem The Ocean Race 2023.

Dotychczasowe sukcesy opierają się na przyjaźni wśród członków zespołu w połączeniu z szerokim zakresem doświadczeń, które wszyscy mogą wnieść do pracy zespołowej. Podstawą udziału w The Ocean Race 2023 jest były Imoca HUGO BOSS 6. Benjamin Dutreux był w stanie nabyć jacht od Team 11th Hour Racing w 2021 roku i poddał go już testowi wytrzymałościowemu na Route du Rhum. Przed The Ocean Race 2023 jacht zostanie doposażony w Barcelonie/Hiszpanii na potrzeby wyścigu drużynowego. Wraz ze startem 15 stycznia 2023 roku z Alicante/Hiszpania, zespół żeglarski rozpocznie swoje drugie duże regaty.

foto: Helly Hansen, GUYOT environnement – Team Europe 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.