Witold Małecki na jachcie PRODATA startuje w Mini Transat
Witold Małecki fot. archiwum prywatne

W najbliższą niedzielę, tj. 24 września o godzinie 14:00 odbędzie się start do największych regat samotników żeglujących na niewielkich jachtach oceanicznych klasy MINI 6.50, czyli La Boulangerie Mini Transat 2023! Na starcie stanie 90 zawodników w dwóch flotach – jednostek prototypowych oraz jednostek seryjnych.

Pochodzący z Poznania Witold Małecki będzie 5. Polakiem startującym w tych prestiżowych transatlantyckich regatach oraz pierwszym, który będzie żeglował na jachcie konstrukcji seryjnej.

Witek Małecki już jutro startuje w pierwszym etapie tegorocznego Mini Transat

Witek Małecki od drugiej połowy sierpnia przebywał na francuskim wybrzeżu Atlantyku,

przygotowując swój jacht Vector 650 do przeprawy przez Atlantyk. Początkowo przygotowania miały miejsce w La Rochelle, a następnie Witold przeniósł się do Les Sables d’Olonne, skąd wystartuje pierwszy etap do Santa Cruz de la Palma.

Witold pozytywnie przeszedł rygorystyczną kontrolę bezpieczeństwa oraz pomiary sprzętu. Odbyła się także prezentacja tegorocznych szczęśliwców, którym udało się uzyskać prawo do startu w Mini Transat. Lista chętnych była prawie dwa razy dłuższa!

Na miejscu razem z Witkiem jest jego rodzina, która wspomaga go w wykonywaniu „ostatnich szlifów” przed startem i dba, by niczego mu nie zabrakło. Pozostałe kilka dni Witold Małecki spędzi na ostatnich treningach i inspekcjach sprzętu.

Mini Transat, Witek Małecki kontroluje maszt swojego jachtu

Regaty Mini Transat są rozgrywane od początku istnienia klasy jachtów Mini w każdym nieparzystym roku.

Tegoroczna trasa regat wiedzie z francuskiego Les Sables d’Olonne do Santa Cruz de la Palma na Wyspach Kanaryjskich, gdzie kończy się pierwszy etap wyścigu, liczący 1350 mil morskich. Kolejna część zmagań to przeprawa przez Atlantyk na Karaiby. Meta drugiego, dłuższego etapu (2700 mil morskich) znajduje się w Saint-Francois na Gwadelupie. Jacht PRODATA, na którym będzie płynął Witold, został wyprodukowany w Polsce.

Witold Małecki startuje w Mini Transat

Start do pierwszego etapu Mini Transat odbędzie się 24 września,

a organizatorzy spodziewają się jachtów na mecie pierwszego etapu od 1 października. Partnerem projektu jest firma informatyczna PRODATA z Poznania, oferująca rozwiązania informatyczne dla firm i placówek edukacyjnych. Projekt został również objęty Patronatem Honorowym Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego, Pana Tomasza Chamery oraz Prezydenta Miasta Poznań, Pana Jacka Jaśkowiaka.

Cała flota jachtów klasy Mini, gotowa do startu w Les Sables d’Olonne

Zapraszamy do śledzenia wyzwania Witka na kanałach:
Facebook: facebook.com/prodatasailingteam
Instagram: instagram.com/prodatasailingteam
Strona internetowa: prodatasailing.pl

Tracking: http://minitransat.geovoile.com/2023/tracker/
Transmisja startu na żywo: https://www.youtube.com/live/8NBn_1fAbGU?si=Ba0Bw2kCYYgvHZ6R

Tekst i foto: PRODATA Sailing Team, materiały prasowe zespołu i organizatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.