To już kolejne regaty poświęcone pamięci Adama Banaszka, komandora bielskiego klubu żeglarskiego, który zginął w czasie rejsu “Darem Bielska” w 1992 r. Odbędą się, tak jak zawsze, na Jeziorze Żywieckim w dniach 28.06-30.06.2013. W zawodach weźmie udział około 130 załóg, które przez trzy dni będą zmagały się w sportowej rywalizacji o Puchar Polski w klasie Omega.

Organizatorami tej imprezy są: Klub Żeglarski „Halny” i Agencja Reklamowa „PORAN”. Oprócz atrakcji czysto sportowych nie zabraknie też wspólnej zabawy przy dobrej muzyce i licznych konkursach. Podczas regat tradycyjnie już odbędzie się koncert szantowy, w którym udział wezmą największe gwiazdy tego gatunku. Od lat regaty są okazją do spotkania braci żeglarskiej i miłośników tego sportu. Zawody i imprezy towarzyszące odbywają się na „Wyspie” i przystani KŻ Halny w Zarzeczu. Teren „Wyspy” jest przystosowany do organizacji dużych imprez masowych, a tym samym jest doskonałym miejscem do przeprowadzania działań reklamowych i promocyjnych na rzecz sponsorów.

Impreza od pierwszej edycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem zawodników, publiczności oraz mediów. Honorowy patronat nad Memoriałem Adama Banaszka objął Wojewoda Śląski.

19 lat Memoriału Banaszka:
• 3 MISTRZOSTWA POLSKI
• 14 PUCHARÓW POLSKI
• 3300 ZAWODNIKÓW
• 8000 UCZESTNIKÓW IMPREZY
• OGÓLNOPOLSKIE MEDIA

PUCHAR ŚLĄSKA W KLASIE OMEGA, XIX MEMORIAŁ ADAMA BANASZKA
28.06-30.06.2013

Adam Banaszek był komandorem bielskiego klubu żeglarskiego, który zginął w tragicznych okolicznościach w czasie rejsu jachtem Dar Bielska, zmierzającego do Nowego Jorku na światowe obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. Zapamiętany został jako wspaniały człowiek, który większą część swojego życia poświęcił pracy z młodzieżą, dla której był nie tylko instruktorem, ale także wychowawcą. Był propagatorem żeglarstwa jako atrakcyjnej dyscypliny sportu i zarazem szkoły życia kształtującej charakter młodych ludzi.

Po jego śmierci postanowiono uczcić pamięć wspaniałego człowieka organizując regaty i w ten sposób zapoczątkowano cykliczną imprezę.

Kontakt:
Agencja Reklamowa „PORAN”
43-300 Bielsko-Biała, ul. Drzymały 15/2
tel. 033 810 10 26
e-mail: poran@poran.com.pl
Komandor Regat: Mirosław Dunat, tel. 0 601 469 384
e-mail: mirond@wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.