W dniach 9-11 grudnia w Warszawie w Kinie Wisła odbędzie się 6-ty Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm.  W związku z tym organizujemy konkurs, w którym można będzie wygrać karnety na festiwal. Szczegółowy program festiwalu na stronie www.jachtfilm.pl

Przez 5 kolejnych dni będziemy publikować pytanie konkursowe związane z filmami prezentowanymi w tym roku na festiwalu.

PYTANIE NR 1

W roku 1973 wystartowały pierwsze załogowe regaty dookoła świata Whitbread. Nazwa regat pochodziła od producenta piwa, który został sponsorem. Do rywalizacji zaproszono najlepszych żeglarzy. Na linii startu w Plymouth w Anglii stanęło 17 jachtów. Wśród żeglarzy, którzy wzięli w nich udział w tych regatach były takie gwiazdy regatowego żeglarstwa jak Chay Blyth czy Eric Tabarly. Regaty wygrała załoga meksykańska na jachcie Sayula II, złożona w większości z amatorów (zdjęcie powyżej).

Dwa pytania związane z tymi regatami:
Jak się nazywały polskie jachty, które wzięły udział w tych regatach ?
Jak obecnie nazywają się te regaty ?

Odpowiedzi należy wysyłać na adres: kontakt@jachtfilm.pl  do jutra do godz. 20.00. Prosimy dopisać także swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego. Kolejnego dnia, wieczorem podamy prawidłową odpowiedź, nazwisko osoby która wygrała nagrody, i oczywiście zadamy kolejne pytanie. NIE LICZY się kolejność nadsyłanych odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.