Kilka  dni temu zadaliśmy pytanie o nazwę jachtu, na którym w samotnym rejsie opłynął świat pierwszy Polak ?

Prawidłowa odpowiedź . Był to jacht „Opty” na którym żeglował w samotnym rejsie dookoła świata Leonid Teliga. Teliga opłynął świat w latach 1967–1969.

Przed nim był Władysław Wagner, który rozpoczął swój rejs w roku 1932, ale Wagner nie opłynął świata na jednym jachcie.

W nadsyłanych odpowiedziach pojawiała się też nazwa jachtu „Dar Przemyśla”.  Tym jachtem opłynął świat Henryk Jaskuła, samotnie, bez zawijania do portów. Rejs odbył się w latach 1979-1980.

Prawidłową odpowiedź podał i wylosował książkę „Manewry portowe” Mateusz Szymczak.

PYTANIE NR 5

Jeden z tegorocznych filmów na festiwalu JachtFilm opowiada historię czterech mężczyzn, którzy z małego  portu w Nowej Zelandii wypływają w wymarzony rejs na wyspy Pacyfiku. Kilka dni po wypłynięciu jacht zostaje wywrócony przez ogromną, 12-metrową pojedynczą falę.  Załoga jachtu zostaje uwięziona w kadłubie przewróconego jachtu. Dryfują po oceanie przez 119 dni. Jest to najprawdopodobniej światowy rekord dryfowania po oceanie po wywrotce. Historia załogi jachtu Rose Noelle jest tak niewiarygodna, że po uratowaniu, praktycznie nikt nie wierzy w ich historię.

Jakim typem jachtu był Rose Noelle ?

Odpowiedzi można szukać również na stronie jachtfilm.pl .

Prawidłowe odpowiedzi należy wysyłać na adres: kontakt@jachtfilm.pl  do jutra do godz. 20.00. Prosimy dopisać także swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego. Kolejnego dnia, około godz. 20.00 podamy prawidłową odpowiedź, nazwisko osoby która wygrała nagrody, i oczywiście zadamy kolejne pytanie. NIE LICZY się kolejność nadsyłanych odpowiedzi.

Do wygrania pięknie wydana książka żeglarsko-kucharska „Moja grecka kuchnia” ufundowana przez Wydawnictwo Nautica.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.