PYTANIE nr 2

Kpt. Bartek Czarciński z Kalisza. Kapitan jachtowy i motorowodny, instruktor PZŻ i PZMiNW. Od 10 lat zawodowo związany z żeglarstwem.  Ostatnie kilka lat poświęcił na przygotowanie projektu „Polacy dookoła świata”, czyli rejsu non-stop na trasie Gdynia-Gdynia. Kilkanaście dni temu zwodował własnoręcznie budowany jacht w porcie w Górkach Zachodnich i przygotowuje się do wielkiego rejsu. Chce powtórzyć rejs kapitana Henryka Jaskuły, pierwszego Polaka, który opłynął świat nie zawijając do portów. Kapitan Jaskuła wspiera rejs młodego żeglarza. Bartek Czarciński otrzymał od niego dwa wartościowe przedmioty, które będą stanowić wyposażenie jachtu.

Prosimy o odpowiedź co to za przedmioty. Można podać jeden z nich.

Podpowiedzi można szukać na stronie www.farbyjachtoweoliva.pl oraz na profilu projektu „Polacy Dokoła Świata” na Facebooku. Odpowiedzi należy wysyłać do jutra do godz. 20.00 na adres: kontakt@farbyjachtoweoliva.pl. Przysyłając odpowiedź prosimy dopisać także swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego. NIE LICZY się kolejność nadsyłanych odpowiedzi. Kolejnego dnia, około godz. 20.00 podamy prawidłową odpowiedź, nazwisko osoby która wygrała nagrody, i oczywiście zadamy kolejne pytanie.

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z dnia wczorajszego to:

Były to regaty: Whitbread Around the World Race. Udział w nich wzięły dwa jachty pod polska banderą: Otago oraz Copernicus.

Nagrodę otrzymuje Bogdan Wilkosz.

Gratulujemy !

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.