PMT Warm Up Double Event - Day 1 || 2015-04-30, Jezioro Dąbie, Szczecin, Polska || © Copyright 2015 || Robert Hajduk - ShutterSail.com || All Rights Reserved ||

Marek Stańczyk ( Rainmaker Racing Team) i Patryk Zbroja (Bakista Team) zwyciężyli w pierwszych regatach 9. Edycji Polish Match Tour, rozgrywanych od czwartku na Jeziorze Dąbie w Szczecinie.

W regatach Double Warm Up Match Race startowało 12 załóg między innymi z Malezji, Niemiec, Hiszpanii, Danii i Szwajcarii. Nie zabrakło też licznej polskiej reprezentacji. Oprócz dobrze znanych polskich załóg Marka Stańczyka (Rainmaker Racing Team), Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing Team), czy Patryka Zbroi (Team Bakista), na starcie stanęło również dwóch nowych sterników Łukasz Wosiński (Delphia Sailing Team) i Piotr Harasimowicz (HRM Racing).

Regaty trwały od czwartku i podzielone były na dwa akty, tak by niezwykle cenne punkty Pucharu Świata liczone były podwójnie. W pierwszym akcie podczas rundy Round Robin na czele stawki z dziewięcioma zwycięstwami i tylko jedną porażką znajdowały się załogi Przemysława Tarnackiego i Marka Stańczyka. To właśnie ich pojedynek, ostatni w serii Round Robin, z powodu ograniczeń czasowych wyłonił zwycięzcę, którym został Marek Stańczyk i jego załoga Rainmaker Racing Team. Drugie miejsce zajął Lucas Lier z Danii, a trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Tarnackiemu i Energa Yacht Racing Team.

Drugi akt regat Warm Up Match Race to ewidentna dominacja polskich załóg. W rundzie Round Robin bez żadnej porażki żeglowały załogi Patryka Zbroi oraz Przemysława Tarnackiego, dzięki czemu awansowały bezpośrednio do półfinałów. Po zaciętych pojedynkach ćwierćfinałowych do półfinałów dołączyły załogi Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team) i Marka Stańczyka. Ostatecznie w finale Patryk Zbroja pokonał załogę Energa Yacht Racing, a Łukasz Wosiński musiał uznać wyższość Marka Stańczyka, który w małym finale wywalczył 3 miejsce.

„Dziś był niesamowity dzień dla Team Bakista. W półfinale wygraliśmy z Łukaszem Wosińskim, a następnie w finale trafiamy na aktualnych Mistrzów Polski, czyli załogę Przemysława Tarnackiego i Energa Yacht Racing wygrywając 2:0. To był nasz dzień, nasze regaty i najlepszy wynik w dotychczasowych startach w formule meczowej” – powiedział Patryk Zbroja odbierając nagrodę na podium.

“Odnieśliśmy 2 zwycięstwa. Jedno to wygranie pierwszych regat, drugie to miejsce na podium w zmienionym składzie. Drugie to miejsce na podium w zmienionym składzie. Drugie regaty cieszą nawet bardziej, ponieważ mamy ambitne cele i wiemy, że powiększony skład załogi pozwoli je nam osiagnąć” – skomentował Marek Stańczyk podczas ceremonii zakończenia regat.

Oficjalne wyniki Akt 1 WarmUp Match Race

Marek Stańczyk, POL
Lucas Lier, DEN
Przemysław Tarnacki, POL
Patryk Zbroja, POL
Lukasz Wosinski, POL
Jerome Clerc, SUI
Jakob Wilson, SWE
Sven Stadel, ESP
Jeremy Koo, MAS
Nelson Mettraux, SUI
Jens Hartwig, GER
Piotr Harasimowicz, POL

Oficjalne wyniki Akt 2 WarmUp Match Race

Patryk Zbroja, POL
Przemysław Tarnacki, POL
Marek Stańczyk, POL
Lukasz Wosinski, POL
Jerome Clerc, SUI
Lucas Lier, DEN
Jakob Wilson, SWE
Sven Stadel, ESP
Jens Hartwig, GER
Piotr Harasimowicz, POL
Jeremy Koo, MAS
Nelson Mettraux, SUI

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2015 cykl składa się z 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Dziwnowie. Po raz kolejny 2 imprezy Polish Match Tour w Szczecinie i Dziwnowie włączone zostały do World Match Racing Tour jako imprezy kwalifikacyjne. Ponadto we wrześniu po raz pierwszy w Polsce, w Świnoujściu rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu i jest to jedna z priorytetowych imprez Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.
Organizatorem regat jest MT Partners – Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin, a bazą regat jest przystań YKP Szczecin w Marina Club w Szczecinie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF.

[photomosaic]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.