Mistrzostwa Europy EurILCA, Kadyks

Hania Rogowska zdobyła brązowy medal zakończonych 22 kwietnia Mistrzostw Europy Juniorek w klasie ILCA 4 oraz srebrny medal w kategorii wiekowej do lat 16 podczas zawodów rozegranych w Kadyksie.

Hania pływała znakomicie od samego początku regat i kończyła wyścigi w czołówce. Przed półmetkiem zawodniczka Laser CHKŻ znajdowała się nawet na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zajęła 20 miejsce, co pozwoliło jej obronić trzecią pozycję w klasyfikacji ogólnej i drugą wśród zawodniczek do lat 16.

W efekcie, Mistrzynią Europy została Greczynka Hermionie Ghicas, a srebrny medal wywalczyła jej rodaczka Maria Kalakona.

Kinga Szlachetka (Garland Gliwice), która wystąpiła po raz pierwszy w mistrzostwach Europy, uplasowała się na 69 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na 15 miejscu w kat. U-16. To bardzo dobry wynik, zważywszy na fakt, że była jedną z dwóch Polek, które awansowały do złotej grupy.

Michalina Pawelczyk (MKS Dwójka Laser Team) oraz Martyna Stachowiak (ŻLKS Poznań – Klasa ILCA) znalazły się w srebrnej grupie, w której potrafiły wygrywać wyścigi. Ostatecznie Michalina została sklasyfikowana na 87 miejscu (3 w srebrnej grupie), a Martyna na miejscu 93 (22 w U-16).

Mistrzostwa Europy ILCA, Kadyks

Wśród mężczyzn na starcie stanęło 225 zawodników. Jan Rohde (SSW Mos Iława) zaliczył kilka naprawdę bardzo dobrych wyścigów, w których plasował się w pierwszej dziesiątce, i sklasyfikowany został na 74 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na 21 miejscu w kategorii U-16.

Wielkie gratulacje dla polskich żeglarek, żeglarzy i ich trenerów. To były udane mistrzostwa Europy. Życzymy naszym zawodnikom dalszych sukcesów!