ISAF Youth Match Racing World Championship 2015 || 2015-09-15, Swinoujscie, Poland || © Copyright 2015 || Robert Hajduk - ShutterSail.com || All Rights Reserved ||

3 dni zaciętych pojedynków, 12 rywalizujących załóg, 66 rozegranych wyścigów zarówno na Świnie jak i na Bałtyku. Tak liczbowo wyglądała zakończona właśnie runda kwalifikacyjna Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Match Racingu trwających w Świnoujściu od wtorku.

Te usankcjonowane przez międzynarodową federację żeglarską ISAF najwyższym współczynnikiem ‘W’ mistrzostwa przyciągnęły do Świnoujścia załogi z całego świata, w tym broniącego tytułu Joachima Aschenbrennera z Danii i wschodzące gwiazdy regat meczowych Nevina Snowa ze Stanów Zjednoczonych, czy Samuela Gilmoura z Australii.

W Świnoujściu do dziś walczyła również polska załoga Krzysztofa Małeckiego. Mimo ogromnego ducha walki i wielu kibiców na brzegu Polak musiał uznać wyższość zagranicznych kolegów i z wynikiem 3 zwycięstw oraz 8 porażek zakończył regaty na dziesiątym miejscu.

Rundę kwalifikacyjną z wynikiem 10 zwycięstw i tylko jedną porażką wygrał faworyt regat – Joachim Aschenbrenner, który jako jedyny żegluje z czterema załogantami, w tym z 14-letnim Frederikiem Fomsgaardem.

“Na te mistrzostwa z powodu limitu wieku (poniżej 23 lat) musiałem co nieco odmłodzić swoją załogę. Frederik jest jedynym niepełnoletnim zawodnikiem tych regat, ale zapewniam, że odwala tu kawał dobrej roboty. Bardzo się cieszę, że jego rodzice zgodzili się na ten wyjazd” powiedział Joachim.

Drugie miejsce w kwalifikacjach zajęła amerykańska załoga, trzecie – australijska. Oprócz nich do tzw. “ćwiartek” zakwalifikowali się zawodnicy z Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji.

Zarówno ćwierćfinały jak i półfinały planowane są na jutro. Młodzieżowego Mistrza Świata 2015 poznamy już w sobotę. Szczegółową relację z przebiegu regat można znaleźć na stronie www.polishmatch.pl, na Facebook’u www.facebook.com/PolishMatchTour i Twitterze @PolishMatchTour

Ćwierćfinaliści Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Match Racingu:

1. Joachim Aschenbrenner (DEN)
2. Nevin Snow (USA)
3. Sam Gilmour (AUS)
4. Marcus Ronnberg (FIN)
5. Robin Follin (FRA)
6. Annabel Vose (GBR)
7. Jelmer van Beek (NED)
8. Jakob Klitte (SWE)

9. Valerio Galati (ITA)
10. Krzystof Małecki (POL)
11. Felix Schrimper (GER)
12. Mischa von Ruti (SUI)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.