ALIVE SINCE 1877

Kurtka Skagen to jedna z najlepiej sprzedających się kurtek żeglarskich Helly Hansen na rynku. W tym sezonie projektanci marki zaprezentowali nową wersję Skagen – wyprodukowaną w duchu odpowiedzialnego rozwoju i troski o naturę.

Nowa Skagen zawiera co najmniej 50% materiałów pochodzących z recyklingu – w tym wysokiej jakości materiał z recyklingu Ocean Bound, wytworzony poprzez ponowne wykorzystanie porzuconego, zagubionego i wyrzuconego sprzętu rybackiego, takiego jak boje rybackie, które w przeciwnym razie są głównym źródłem odpadów morskich.

Kurtka Skagen

Jeszcze przed premierą rynkową, kurtka Skagen Offshore Jacket otrzymała nagrodę German Design Award 2022 w kategorii Doskonały Projekt Produktu. German Design Award to jedna z najbardziej renomowanych nagród w dziedzinie wzornictwa, przyznawana przez międzynarodowe jury z różnych branż. Zwycięstwo jest uhonorowaniem wyjątkowej jakości projektu kurtki i jej profesjonalnych zalet. Jury konkursu wydało oficjalne oświadczenie na temat wygranej: “Kurtka Skagen Offshore Jacket łączy w sobie najwyższą funkcjonalność z ponadczasowym, sportowym i eleganckim wyglądem. Zapewnia ochronę przed wilgocią i wiatrem, jest oddychająca, a fakt, że kurtkę wykonano w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu, sprawia, że jest ona przyjazna dla środowiska. Świetny projekt, który w najdrobniejszych szczegółach spełnia wszystkie wymagania stawiane nowoczesnej i wysoce funkcjonalnej kurtce żeglarskiej.”

6 październik 2021. Samotna żeglarka Pip Hare
Na pokładzie swojego regatowego jachtu IMOCA Open60 Medallia (foto: Lloyd Images)

Jak chroni kurtka? Jej krój doskonale zabezpiecza przed falami i wiatrem, wysoki kołnierz osłania okolice szyi i twarz, podwójne mankiety chronią przed przedostaniem się wody do rękawów. Chowany kaptur ma elementy odblaskowe zgodne z normą SOLAS, dzięki którym jesteśmy widoczni i bezpieczni.

Kurtka wykonana jest z tkaniny Helly Hansen Performance, która zapewnia wodoodporność i oddychalność.

Helly Hansen jest dumne z innowacyjnych rozwiązań korzystnych dla natury. “Kontynuując innowacje w naszej odzieży żeglarskiej, jesteśmy dumni, że tworzymy bardziej zrównoważony sprzęt. Dzięki Ocean Bound odzyskaliśmy odpady materiałowe z naszych oceanów i stworzyliśmy kurtkę, która jest funkcjonalna i odpowiedzialna. To rozwiązanie jest korzystne dla obu stron – dla środowiska i profesjonalistów, którzy polegają na naszym sprzęcie” – powiedział Øyvind Vedvik, Dyrektor Zarządzający Kategorią Żeglarstwo w Helly Hansen.

Ambasador Helly Hansen i Dyrektor Wykonawczy The Ocean Race Richard Mason dodał: “Dzięki 20-letniemu doświadczeniu w pracy nad projektami żeglarskimi o wysokiej wydajności w wymagających i nieprzewidywalnych warunkach, wierzę, że kurtka Skagen Offshore Jacket oferuje wysoki poziom komfortu, ochrony i funkcjonalności, które są niezbędne w różnych warunkach żeglarskich. Jej cechy dobrze pasują również do pracy, którą wykonuję obecnie, kierując regatami The Ocean Race. Nie tylko pod względem wymagań technicznych, ale także zgodnie z naszą wizją, aby ścigać się z celem i być katalizatorem zmian, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój i ochronę naszych mórz.”

Kurtka Skagen jest już sprzedaży – w wersji męskiej i damskiej. Kolekcję Skagen uzupełniają spodnie Skagen Offshore Bib.

Aby dowiedzieć się więcej o kolekcji Skagen, odwiedź stronę www.hellyhansen.com

O Helly Hansen

Założona w 1977 w Norwegii marka odzieży technicznej nieprzerwanie rozwijająca swoją kolekcję w trosce o ochronę życia i komfort pracy w najtrudniejszych warunkach. Helly Hansen chroni i pozwala cieszyć się życiem.
W swojej ponad 140 letniej historii marka wprowadziła na rynek szereg innowacji, które na zawsze odmieniły sposób, w jaki się ubieramy: ponad 140 lat temu pierwsza tkanina wodoodporna, lata 60te pierwsza tkanina typu polar , lata 70te pierwsza bielizna techniczna z wykorzystaniem pionierskiej technologii Lifa Stay Dry, współcześnie H2Flow, wielokrotnie nagradzany system termoregulacji odzieży

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 55 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.