Już 5 sierpnia 2017 roku podczas regat Arkodach Cup 2017 roku poznamy finalistów tegorocznego cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017. Oprócz tego, po raz czwarty poznamy najszybszą łódkę pływającą po mrągowskim akwenie.

Przypomnijmy, że do finału, który odbędzie się już pod koniec sierpnia, awansuje po 4. najlepszych sterników z klasy kabinowej i otwarto pokładowej. Gdyby eliminacje zakończyły się już w tym momencie, to po odrzuceniu jednych najsłabszych zawodów w finale znaleźliby się: Sebastian Jurkiewicz, Tomasz Krzywosz, Maciej Majak oraz Paweł Marcinkjan lub Łukasz Cagara (sternicy mają w tej chwili jednakową liczbę punktów) z grupy otwarto pokładowej oraz Jakub Malicki, Grzegorz Pieczko, Dariusz Bałdyga i Karol Góralczyk z grupy kabinowej.

Zawody zostaną rozegrane tradycyjnie w dwóch klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych i kabinowych. Planowane są 3 wyścigi krótkodystansowe oraz jeden długodystansowy na ożaglowaniu podstawowym.  W przypadku rozegrania wszystkich wyścigów najgorszy wynik z wyścigu krótkodystansowego zostanie odrzucony. Na koniec rywalizacji po raz czwarty w historii zostanie rozegrany oddzielnie klasyfikowany wyścig długodystansowy Super OPEN o Błękitną Wstęgę Jeziora Czos, w którym dopuszcza się używania ożaglowania dodatkowego. Będzie to wyścig łączony wszystkich załóg i nie będzie zliczany do klasyfikacji ŻGP Mrągowa.

Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w mrągowskiej Ekomarinie od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 40 zł od osoby dorosłej i 20 zł od dzieci i młodzieży szkolnej. Wstęp kibiców na after party jest możliwy po wpłaceniu 30 zł w biurze regat w dniu imprezy. Każdy startująca ekipa będzie musiała mieć wykupione OC jachtu lub sternika. Organizator zapewni w czasie przeznaczonym na zgłoszenia możliwość dokonania ubezpieczeń na czas regat. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży prze Ekomarinie. Rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego jest zaplanowane na godzinę 12.00, a wyścig długodystansowy powinien rozpocząć się ok. godziny 15. Zakończenie regat odbędzie w restauracji Estrada Cafe & Bar wyjątkowo wcześniej, gdyż już o godzinie 17.00. O 19.00 na mrągowskim amfiteatrze, tuż nad restauracją, rozpocznie się koncert galowy Festiwalu Kultury Kresowej, na który wszyscy uczestnicy są nieodpłatnie zaproszeni.

W regatach Arkodach Cup akwen wyścigów będzie się znajdować po północnej stronie jeziora Czos. Zmagania będą widoczne z pomostów plaży Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa, plaży miejskiej i nabrzeża przy amfiteatrze. Do dyspozycji kibiców będą również czekały rowery wodne, łodzie i pontony, które będzie można wypożyczyć. Oprócz tego, firma Krasnobrodzka Racing udostępni swój tramwaj wodny, który będzie robił bezpłatne wycieczki po trasie regat (od 12.00 do 16.00). A jeżeli znajdą się śmiałkowie, którzy nie biorą udziału w regatach, a chcą aktywnie przeżyć dzień, zapraszamy na rowerowy rajd kibiców, który rozpocznie się o 11.30. Trasa będzie miała około 28 km, a przebiegać będzie wokół jeziora Czos i jeziora Kiersztanowskiego.

W zawodach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa rokrocznie pojawia się ponad 100 miłośników żeglugi i kilkanaście różnorodnych jachtów w każdej imprezie. W ubiegłym roku finały zostały rozegrane na jachtach Sigma 600 w systemie przesiadkowym, a na najwyższym stopniu podium stanęła po raz kolejny załoga Dariusza Bałdygi. ŻGP Mrągowa po raz kolejny zostały nominowane przez mrągowską kapitułę na imprezę sportową roku. Oprócz tego, decyzją Polskiego Związku Żeglarskiego mrągowski cykl został wybrany najlepszymi regatami śródlądowymi w 2016 roku. To wyróżnienie, zwane Błękitnym Spinakerem, po raz pierwszy trafiło do Mrągowa! Ideą nagrody jest wyróżnienie i docenienie najlepszych organizatorów imprez promujących żeglarstwo oraz nagłośnienie i prezentacja najciekawszych rejsów, regat i imprez żeglarskich. Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” dokłada wszelkich starań by tegoroczne imprezy wypadły równie okazale. Zapraszamy wszystkich kibiców i żeglarzy do uczestnictwa.

Program regat:

Sobota 5 sierpnia 2017

9.00-10.50 Zapisy do regat – Ekomarina Mrągowo, ul. Jaszczurcza Góra 6.
11.00 Uroczyste otwarcie regat – Ekomarina Mrągowo, w programie przywitanie, postawienie bandery, odprawa sterników
11.30 Rowerowy rajd kibiców wokół jeziora Czos i jeziora Kiersztanowskiego (ok. 28 km), zakończenie w Cafe Estrada ok. 15.30
11.55 Sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu. Start 12.00
17.00 After party – Cafe Estrada
17.30 Zakończenie regat – Cafe Estrada
19.00 Koncert Galowy Festiwalu Kresowego 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.