Zapraszamy serdecznie wszystkich żeglarzy do Brodnicy Górnej koło Kartuz. W niedzielę 22 kwietnia o godzinie 11 wspólnie otworzymy pomorski i kartuski sezon żeglarski!

Pomorski Związek Żeglarski sezon 2018 zainauguruje wspólnie z władzami Kartuz, Kartuskim Centrum Kultury, UKŻ Lamelka Kartuzy oraz Zakładem Sportów Wodnych AWFiS Gdańsk. W weekend 21-22 kwietnia w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na żeglarzy czekają regaty, seminarium naukowe i poczęstunek.

W sobotę 21 kwietnia o godzinie 11.15 rozpoczną się dwudniowe regaty o Puchar pomorskiego i kartuskiego otwarcia sezonu żeglarskiego, organizowane dla klas Optimist, Cadet, Omega i Open przez UKŻ Lamelka. Na wodach jeziora Brodno Wielkie rywalizować będzie ponad 50 młodych zawodników. Planowane jest przeprowadzenie czterech wyścigów. Więcej informacji na http://www.lamelka.pl/2018/03/25/otwarcie-sezonu-2018/

Niedzielne atrakcje rozpoczną się o godzinie 10, kiedy otwarte zostanie II Seminarium Naukowe „Bezpieczeństwo, medycyna, zdrowie i kultura fizyczna. Wybrane zagadnienia”. W programie referaty m.in. poświęcone bezpieczeństwu nad wodą i prozdrowotnym działaniom samorządów.

Punktualnie o godzinie 11 władze związkowe i samorządowe uroczyście otworzą pomorski i kartuski sezon żeglarski. Będzie to okazja do nagrodzenia uczestników regat na jeziorze Brodno Wielkie oraz uhonorowania doświadczonych żeglarzy odznaką PoZŻ Zasłużony dla Żeglarstwa Pomorskiego.

 Tekst: Jędrzej Szerle

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.