Tegoroczny sezon żeglarski z powodu pandemii koronawirusa jest niezwykle utrudniony. Wiele imprez zostało odwołanych bądź przesuniętych na przyszły rok. Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „CZOS” wychodzi jednak naprzeciw oczekiwaniom i w najbliższy weekend zamierza zorganizować pierwsze w sezonie regaty.

– W związku z ogłoszeniem pandemii musieliśmy przeorganizować tegoroczny kalendarz żeglarski i przesunąć start tegorocznego sezonu. W normalnych okolicznościach w Mrągowie odbyłyby się już dwie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa o zasięgu ogólnopolskim. Nie ma jednak na co narzekać. „Głód” żeglowania u wszystkich jest spory, dlatego zdecydowaliśmy się jako jedni z pierwszych w Polsce zorganizować regaty – opisuje Mateusz Kossakowski, prezes stowarzyszenia Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”.

Zawody zostaną rozegrane 13 czerwca 2020 roku w pięciu klasyfikacjach: Mariner 600 oraz OPEN. Istnieje możliwość wynajęcia jachtu na regaty, ale należy się pośpieszyć, bo zainteresowanie jest spore. Wstępnie planowane są 3 wyścigi krótkodystansowe oraz jeden długodystansowy dookoła wyspy.  W przypadku rozegrania wszystkich wyścigów najgorszy wynik z wyścigu krótkodystansowego zostanie odrzucony.

Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w mrągowskiej Ekomarinie od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tym razem 100 zł od jachtu. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego jest na godzinę 12.00, a wyścig długodystansowy powinien rozpocząć się ok. godziny 15. Po regatach odbędzie się ognisko na powitanie sezonu żeglarskiego.

– Wkrótce poinformujemy także o rozpoczęciu naszego koronnego cyklu, czyli Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, który zmieni nieco formułę. – kontynuuje Mateusz Kossakowski. – W tym roku zaczynamy później, ale emocji z pewnością nie zabraknie. Wciąż przed nami regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, które zostały przeniesione z maja na późniejszy termin (magazyn „Żagle” uznał ubiegłoroczne regaty PPJK w Mrągowie za najlepsze w całym cyklu, dzięki czemu MTR „CZOS” otrzymał popularną „blachę”), a ubiegłoroczny zwycięzca cyklu ŻGP Mrągowa Paweł Łazarski zmierzy 24-25 października z najlepszymi sternikami w Polsce o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. Ta impreza po raz pierwszy również odbędzie się w Mrągowie.

Sail24.pl i Żeglarstwo na Facebook zostało patronem medialnym cyklu mrągowskich regat.

Najważniejsze informacje:

⚓️ Akwen: jezioro Czos

⚓️ Biuro regat: Ekomarina Mrągowo (zapisy od 9.00 do 11.00)

⚓️ Klasy: Mariner 600, Open

⚓️ Start I wyścigu: 12.00

⚓️ Wpisowe do regat: 100 zł od załogi

⚓️ Możliwość wynajęcia łodzi na regaty (100 zł); kontakt: 663 840 555

⚓️ Po regatach ognisko na powitanie sezonu żeglarskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.