13 czerwca 2020 roku odbyły się pierwsze regaty w Mrągowie i jedne z pierwszych imprez żeglarskich w Polsce. Powoli wydaje się wszystko wracać do normy, a następne regaty widać już na horyzoncie.

Rywalizacja na wodzie toczyła się tym razem w 2 klasach: Mariner 600 oraz OPEN. W sumie na starcie pojawiło się 11 różnych jednostek pływających. – Cieszymy się, że w końcu udało nam się wrócić na nasze macierzyste jezioro i zorganizować regaty. W normalnych okolicznościach w Mrągowie odbyłyby się już dwie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa o zasięgu ogólnopolskim – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”. – Pierwsze regaty były testem zainteresowania startem żeglarzy w tym trudnym sezonie. Tym bardziej warto podkreślić, że możliwość uczestnictwa w imprezie żeglarskiej przyciągnęła też dawno niewidzianych „bazunów” (w tym także naszą redakcje, startującą w dwie załogi pod szyldem Mrągowskiego Żeglarskiego Towarzystwa Geriatrycznego ;) ). Słowa uznania także dla Piotra Kity, który umożliwił skorzystanie z prywatnej łódki. Bez takich ludzi organizacja naszych imprez nie miałaby sensu.

Żeglarze rywalizowali ze sobą w 3 wyścigach długodystansowych oraz jednym wyścigu długodystansowym Najbardziej zażarta walka toczyła się na Marinerach, w której startowało 8 załóg. Pierwsze miejsce zajęli ostatecznie Łukasz Dakszewicz i Paweł Pawlicki. Tuż za nimi uplasowała się załoga prowadzona prze olimpijczyka Tomasza Stańczyka z Sebastianem Jurkiewiczem i Jakubem Jurkiewiczem. Na najniższym miejscu podium stanęli Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Karol Góralczyk.

W kategorii OPEN nie było tym razem niespodzianki. Po raz kolejny w Mrągowie wygrali Jakub Malicki, Mariusz Olszewski, Arkadiusz Szajkowski i Dariusz Sosnowski. Drugie miejsce na swoim nowym, pięknym jachcie zajęli Hubert Jabłoński i Tomasz Krzywosz. Trzecie miejsce zajęli wciąż młodzi adepci żeglarstwa: Radosław Parzych i Grzegorz Sitarek.

Końcowy wynik to efekt doświadczenia, umiejętności i szczęścia. Wszyscy zawodnicy pokazali jednak klasę i prezentowali najwyższy poziom umiejętności żeglarskich – informuje Maciej Majak, wiceprezes MTR „CZOS”.

W tym roku sezon żeglarski z przyczyn oczywistych rozpoczął się później. Powoli jednak inne stowarzyszenia, klasy czy miasta zaczną zapraszać żeglarzy na swoje akweny. – Zapraszamy do uczestnictwa w naszym cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, który będzie w tym roku świętował 7 rok istnienia. W tegorocznym cyklu wystartują między innymi żeglarze z Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, Laser Masters czy OK Dinghy. Pierwsza impreza eliminacyjna odbędzie się już w sobotę 4 lipca 2020 z okazji Dni Mrągowa – zaprasza wszystkich żeglarzy Mateusz Kossakowski.

Portal Sail24.pl oraz Żeglarstwo na Facebook objęło patronatem cały cykl regat w Mrągowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.