W dniach 29-30.04.2017 w malowniczej miejscowości Zuplich w okolicach Kolonii odbyła się pierwsza eliminacja Pucharu Europy międzynarodowej klasy Micro. Polskę reprezentowały dwie załogi Pol-88 Macieja Twarowskiego (dywizja Crusier) oraz POL-13 Bartosza Piotrowskiego (dywizja Racer). Do regat zostało zgłoszone 15 załóg z Niemiec, Francji, Holandii, Łotwy.

Pierwszy dzień to warunki bezwiatrowe, 2 rozpoczęte procedury startowe zostały przerwane, dopiero po godzinie 17:30 udało się przeprowadzić dwa wyścigi w bardzo losowych warunkach, w których najlepiej poradziła sobie załoga POL-13 i objęła prowadzenie w generalce tuż przed drugą Polską załogą POL-88.

W drugim dniu wiatr wiał już od 3 do 6 w skali Beauforta, więc bardzo dobre 4 wyścigi pozwoliły Polskim załogom zająć 2 miejsce dla POL-13 i 3 miejsce dla POL-88. Obie załogi wygrały swoje dywizje ustępując w klasyfikacji generalnej tylko jednej holenderskiej załodze na jachcie typu Proto.

Polskie załogi startowały w składzie:

POL-13: Piotrowski Bartosz, Moczkowski Wojciech, Moszczyński Krystian (Partnerzy załogi: Volvo Auto Bruno, bp8.pl, Cotes A/S, Centrum Żeglarskie)

POL-88: Twarowski Maciej, Zając Mirosław, Celmer Borys

Polski sezon zaczynamy już w 10-11.06. – Salamander Cup 2017 we Włocławku, zapraszamy wszystkich fanów klasy Micro !!

Text: Piotrowski Bartosz, vice-prezes klasy Micro

Fotografie: Wilma Wilms de Negreiros