Pierwsze regaty w ramach cyklu Polish Match Tour w sezonie 2017 w Polsce odbyły się w ten weekend w Rybniku. Tradycyjnie co roku w pierwszy weekend kwietnia na Zalewie Rybnickim odbyły się zawody połączone z Akademią Regatową (tzw clinic). Bezkonkurencyjnymi okazała się załoga Pawła Ejsmonta z Giżycka wyprzedzając załogę ATH Bielsko Biała pod wodzą Pawła Fałata. Kolejne miejsca zajęły załogi Wodoaktywni Tomasza Szymańskiego z Gliwic oraz Tomasza Kuleszy z klubu Dżygit z Białegostoku.

„Regaty poprzedzone intensywnymi wykładami teoretycznymi oraz treningiem na wodzie w dodatku na początku sezonu to idealny sposób na rozpoczęcie startów w tym sezonie. Cieszymy się, że udało nam się wygrać i czekamy na pierwsze poważne międzynarodowego regaty już za parę dni na tym samym akwenie” – skomentował zwycięzca regat Paweł Ejsmont

Rzeczywiście już w następny weekend 8-9 kwietnia odbędą się pierwsze z dwóch planowanych w Rybniku regat zaliczanych do rankingu Pucharu Świata. Tym razem na starcie stanie 10 załóg z Polski, Niemiec i … Nowej Zelandii ! Regaty odbęda się pod nazwą PMT Rybnik Spring Cup i więcej informacji o nich zostanie podanych pod koniec tygodnia.

Organizatorzy regat zapewnią 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

Organizatorem regat jest MT Partners oraz Polish Match Tour – Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego.

Partnerami regat są Miasto Rybnik, D.A.D oraz Bryt Sails, AVA, Harken, wodoaktywni.com i targi Wiatr i Woda. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2017 cykl składa się z 5 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.