Nudzicie się w domach, chcecie przeżyć żeglarską przygodę, nabrać doświadczenia lub wypływać w znakomitej atmosferze kolejne godziny? Marzy Wam się życie na wodzi i monotonia oraz codziennie niepowtarzalne wschody i zachody słońca, a może w końcu nie chcecie patrzeć jak znów zima zaskakuje drogowców? Każdy powód jest dobry by przeżyć niezapomnianą przygodę. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam !!! Opowieści i wrażeń nie zabraknie.

Czas zakończyć to co zaczęte.

ETAP 1

start : Pto. Williams (Chile)
koniec : Piriapolis / Montevideo (Urugwai)
ilość mil : 1550
czas trwania : 30 dni
data rozpoczęcia : 2017-01-12

Rejs rozpoczynamy w położnym najdalej na południe mieście świata Puerto Williams w południowym Chile w rejonie Magallanes. Jest to stolica jednej z czterech prowincji Antarktyki Chilijskiej, położona na wyspie Navarino licząca lekko ponad 2000 mieszkańców, biorąc pod uwagę zarówno załogę wojskową jak i cywilów. Spędziłem tam 6 kolejnych miesięcy i w oczekiwaniu na Was spędzę kolejne 2 i pół ,więc postaram się być dość dobrym przewodnikiem w okresie przed wypłynięciem. Kolejnym punktem ,jeśli pogoda pozwoli, będzie opłynięcie „legendarnego” przylądka HORN a następnie skierujemy się na północ w stronę Urugwaju. Punktem docelowym będzie Piriapolis, położone w departamencie Maldonado, godzinę na wschód od stolicy tego kraju Montevideo. Rejs dla osób lubiących żeglować, spędzać czas na wodzie, a jako wisienka na torcie Horn i turystyka przed, i na koniec rejsu.

Istnieje możliwość wcześniejszego bezpłatnego zaokrętowania na jachcie do dnia wypłynięcia!!!. Szczegóły do uzgodnienia w korespondencji prywatnej na jachtpolonus@gmail.com

ETAP 2
start : Piriapolis / Montevideo (Urugwai)
koniec : Rio de Janeiro (Brazylia)
ilość mil: 1200 mil
czas trwania : 21 dni
data rozpoczęcia : 25 luty 2017

Odpoczywając po długiej samolotowej podróży ,oraz po obejrzeniu najważniejszych atrakcji w pobliżu stolicy Urugwaju ,wzdłuż brazylijskich plaż udamy się w stronę każdemu chyba znanego RIO DE JANEIRO. Głowa cukru, Ipanema, Corcovado z figurą Chrystusa Odkupiciela, Copacabana, Maracana – pewnie niektórzy z Was zawsze chcieli to zobaczyć i to jest szansa na spełnienie marzeń . W trakcie rejsu będziecie mijali wiele portów – tylko od waszej inwencji zależy, czy odwiedzicie Magiczną Wyspę w Florianopolis, czy zjecie porcję churrasco w Rio Grande lub napijecie się caipirinha w Sanata Marta? Etap zakończy się w brazylijskim RIO DE JANEIRO .

Istnieje możliwość wcześniejszego bezpłatnego zaokrętowania na jachcie do dnia wypłynięcia !!! Szczegóły do uzgodnienia w korespondencji prywatnej na jachtpolonus@gmail.com

ETAP 3
start : Rio de Janeiro (Brazylia)
koniec : Recife (Brazylia)
ilość mil : 1200
czas trwania : 21 dni
data rozpoczęcia : 18 marzec 2017

Po zwiedzeniu najważniejszych atrakcji Rio, wzdłuż wybrzeża udamy się do Recife, określanego mianem brazylijskiej Wenecji – Recife.
Stolica stanu Pernambuco stanowi doskonały przykład mariażu tradycji z nowoczesnością. Z uwagi na dużą liczbę kanałów i mostów zyskała przydomek „Brazylijskiej Wenecji”. W jej architekturze widać wpływy kolonialne, zwłaszcza portugalskie i holenderskie. Z Recife niedaleko już do Olindy, umieszczonej na liście UNESCO dzięki swoim barokowym kościołom i kolonialnej architekturze. Warto nie tylko zgubić się wśród jej wąskich, brukowanych uliczek, lecz także obejrzeć zachód słońca z placu Alto da Se, zrobić zdjęcie pocztówkowej panoramy miasta, spróbować tapioki z serem, wstąpić do Convento de Sao Francisco (Klasztoru św. Franciszka) oraz posłuchać średniowiecznych serenad .

ETAP 4
start : Recife (Brazylia)
koniec : Cabo Verde ( Mindelo lub Palmeira/SAL)
ilość mil : 1600
czas trwania : 30 dni
data rozpoczęcia : 15 kwiecień 2017

ETAP 5
start : Cabo Verde ( Mindelo lub Palmeira/SAL)
koniec : Pta. Delgada (Azory)
ilość mil :1500
czas trwania : 21 dni
data rozpoczęcia : 22 maj 2017

ETAP 6
start : Pta. Delgada (Azory)
koniec : La Coruna (Hiszpania)
ilość mil : 1000
czas trwania : 15 dni
data rozpoczęcia : 12 czerwiec 2017

ETAP 7
start : La Coruna (Hiszpania)
koniec : Cherbourg (Francja)
ilość mil : 600
czas trwania : 12 dni
data rozpoczęcia : 29 czerwiec 2017

ETAP 8
start : Cherbourg (Francja)
koniec : Amsterdam (Holandia)
ilość mil : 350
czas trwania : 7 dni
data rozpoczęcia : 13 lipiec 2017

ETAP 9
start : Amsterdam (Holandia)
koniec : Świnoujście ( Polska )
ilość mil : 800
czas trwania : 15 dni
data rozpoczęcia : 22 lipiec 2017

s/y Polonus

FB Jacht Polonus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.