„Znaliśmy się już półtora roku może. I już mi kazał miesiąc czekać na siebie w wakacje. Takie miałam przeczucie, że zawsze będę ta druga. Bo pierwsza będzie łódka jakaś. No i niewiele się pomyliłam, po dwudziestu prawie latach znajomości”

Fajne ? Mało powiedziane.

Jest to krótki cytat z jednego z opowiadań / reportaży zebranych w książce „ Przez morze bez kapci”. Najlepsze reportaże Katarzyna Wolnik-Sayna w wersji drukowanej i w wersji do posłuchania na dołączonej do książki płyty CD.

W książce zawarte są najciekawsze historie gromadzone przez Kasię jako dziennikarza radiowego. Bohaterowie jej opowieści to nie tylko żeglarze. Znajdziemy historie o kapitanie Januszu Zbierajewskim, regatowym żeglarzu Radosławie Kowalczyku, ale także o kajakarzu Olku Dobie, czy liderze zespołu Ryczące Dwudziestki – Andrzeju Grzeli. W sumie kilkanaście postaci, zdarzeń, historii. Są historie śmieszne, romantyczne, niektóre w całkiem innym nastroju. Wszystkie związane z morzem. Nagrywane przez kochającą żeglarstwo dziennikarkę, ale i „czującą” ludzi kobietę.

Katarzyna Wolnik-Sayna od 25 lat prowadzi w Radio Szczecin audycje Radiowa Szkoła pod Żaglami w Radiu Szczecin.
Jest to jedyna systematycznie wydawana audycja poświęcona żeglarstwu. Jest autorką nagradzanych w konkursach dziennikarzy radiowych reportaży – większość z nich z “morzem w tle”.

Książkę bez żadnej ściemy i wstydu polecamy.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.