Dobiegła końca kolejna edycja regat Pucharu Prezydenta Sopotu, jednej z najstarszych imprez windsurfingowych na polskim morzu. W tym roku na starcie regat stanęło ponad 150 zawodników z pięciu krajów (Polska, Norwegia, Francja, Białoruś, Niemcy), którzy rywalizowali w klasach Formuła Windsurfing, RS:X, Raceboard, Techno 293 i UKS. Dla Formuły Windsurfing regaty w Sopocie miały rangę Mistrzostw Polski.

Wyścigi w klasie Formuła Windsurfing zostały zdominowane przez Michała Polanowskiego (MOS 2 Warszawa), który obronił tytuł Mistrza Polski 2014, wygrywając sześć z siedmiu wyścigów. Srebro zdobył Wojciech Mroczyński (MOS 2 Warszawa), a brąz – Filip Korczycki (AZS UW Warszawa).

W klasie RS:X pierwsze dwa miejsca należą do zawodników z Białorusi, a trzecie zajął Mateusz Grochowski reprezentujący gospodarzy (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W klasie Techno 293 zacięta rywalizacja trwała do ostatniego wyścigu. Pierwsze cztery miejsca zajęli zawodnicy z Norwegii. Najlepszym Polakiem okazał się Adam Żarnowski (Gdański Klub Żeglarski) plasując się na piątej pozycji. Dla tej klasy regaty te były drugą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Najmłodsi ścigali się w klasie UKS Techno 5.8 i 4. W UKS Techno 5.8 pierwszy był Jan Rudowicz (UJKS Szturwał Kalisz) przed Krzysztofem Żarnowskim i Danielem Ugniewskim, obaj z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego. W UKS Techno 4 pierwszą pozycję zajęła Karina Filip, drugą Kacper Jaskólski (oboje Gdański Klub Żeglarski), a trzecią Julian Wardaszko (SKŻ Sopot).

Trzydniowej rywalizacji w Sopocie towarzyszyła upalna i słoneczna pogoda. Trasa regat ustawiona była blisko brzegu, tak więc wyścigi były doskonale widoczne z sopockiej plaży i molo.

Partnerzy: Ergo Hestia, miasto Sopot, Pomorski Związek Żeglarski
Partnerzy medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Prestiż, Trójmiasto.pl, Żagle, W Ślizgu