Sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w klasach DN dla Sary Piaseckiej. Wychowanka Bazy po raz kolejny udowodniła, że w tej klasie nie ma sobie równych. Kolekcja jej trofeów powiększyła się o kolejny tytuł mistrzowski.

Wczoraj, 18 lutego na jeziorze Vortsjarv w porcie Valmai w Estonii zakończyły się Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów w klasie DN i Ice-Optimist.

Mistrzostwa rozpoczęły się z opóźnieniem, ponieważ ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe komisja zdecydowała się na odwołanie wyścigów zaplanowanych na wtorek.
W środę, pierwszego dnia rywalizacji rozegrano po 4 wyścigi dla każdej z klas przy wietrze od 3 do 6m/s. Niekorzystne podłoże przyprószone warstwą szronu ze śniegiem spowodowało, że żeglowanie było dość wolne i trudne.

W czwartek rozegrano 3 wyścigi dla każdej z grup, dzięki czemu Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie DN i Ice-Opti zakończyły się zgodnie z planem.

Sara Piasecka obroniła ubiegłoroczny tytuł Czempiona w kategorii kobiet, potwierdziła tym samym swoją doskonałą formę. Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Rybickiej (ChKŻ Chojnice), a pomiędzy Polkami uplasowała się Johanna Saareke z Estonii.

W klasie Ice-Optimist wielką niespodziankę sprawił debiutant Kacper Worek (YK Stal Gdynia), który zdobył srebrny medal. Zwyciężył Estończyk Daniel Rüütel.

W estońskim Vilijandi wystartowali także: Mikołaj Mickiewicz (MKŻ Mikołajki), zajmując siódme miejsce w klasie DN, Paweł Roszkowski (Baza Mrągowo) uplasował się na miejscu 10., zaś Cezary Sternicki (Baza Mrągowo) zajął 11 miejsce w klasie Ice-Optimist.