17 września na Zalewie Rybnickim ruszyła kolejna edycja żeglarskich rozgrywek ligowych.  W trudnych jesiennych warunkach niepokonaną okazała się kobieca załoga Nowy Dom w składzie Aneta Harnasz oraz Anna Kubica, Wirginia Brodowiak i Wiktoria Mrozowska. Tuż za nimi uplasowały się doświadczone załogi Inżbud i Instalmex.

W sobotę przeprowadzono oficjalne treningi dla wszystkich zgłoszonych załóg, natomiast w niedzielę przeprowadzona 7 wyścigów pierwszej rundy Śląskiej Ligi Regatowej. Ulewny deszcz i niska temperatura zgotowały uczestnikom trudne warunki do rywalizacji. Tym większy respekt budzi doskonała postawa dziewczyn z Nowego Domu, które wygrały 4 wyścigi i pokonały utytułowanych sterników jak Radek Jamróz czy Krzysztof Harnasz. Walka o miejsca na podium była bardzo zacięta, czołową trójkę dzieliły pojedyncze punkty. Drugie miejsce zajęła doświadczona załoga, obrońcy srebrnego medalu z poprzedniej edycji czyli Inżbud i załoga Rybnickiego Klubu Żeglarskiego. Na 3 miejscu regaty zakończyła załoga Instalmexu z Krzysztofem Harnaszem ze sterem. Warto wspomnieć o dobrym piątym miejscu kolejnej żeńskiej załogi K4D ze Śląskiego Yacht Clubu, dla której jest to dopiero 2 sezon startów.

Pełne wyniki 1 rundy Śląskiej Ligi Regatowej

  1. Nowy Dom – 3 pkt
  2. Inżbud – Rybnicki Klub Żeglarski – 4 pkt
  3. Instalmex – 5 pkt
  4. Possible Worldwide Polska- 8 pkt
  5. Śląski Yacht ClubK4D – 8 pkt
  6. MultiComfort – 9 pkt
  7. Śląski Yacht Club 2 – 10 pkt

Śląska Liga jest kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty wystartowały już w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

Zgłoszenia i więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu Miasta Rybnik.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 5 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.