Fińska załoga Staffana Lindberga po trzech dniach zmagań w Kamieniu Pomorskim wygrała w finale z francuską załogą Arthura Herremana i zdobyła kwalifikację do Pucharu Świata Alpari World Match Racing Tour.

Po niecałym tygodniu odpoczynku po Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu jedenaście załóg z całego świata przyjechało do Kamienia Pomorskiego na kolejny przystanek cyklu Polish Match Tour. Regaty rozpoczęły się w piątek, 18.lipca 2014 rundą kwalifikacyjną ‘każdy z każdym’. Po pierwszym dniu niekwestionowanym liderem była załoga Patryka Zbroi, która przegrała jedynie jeden pojedynek na pięć stoczonych. Dobrą passę Zbroja kontynuował drugiego dnia rozgrywek Round Robin, które ostatecznie zakończył na drugim miejscu. Lepszy był tylko Francuz Arthur Herreman, który jako zwycięzca kwalifikacji awansował bezpośrednio do półfinałów.

Do ćwierćfinałów oprócz Zbroi awansowały jeszcze dwie polskie załogi – Przemysława Tarnackiego i Rafała Sawickiego. Tarnacki pokonał swojego przeciwnika z Australii Matthew Jerwooda i jako jedyny z Polaków awansował do półfinałów. Sawickiemu nie udało się pokonać Lindberga a Zbroja niespodziewanie przegrał z Duńczykiem Lucasem Lierem.

Po zaciętych wyścigach półfinałowych do finału awansował Lindberg i Herreman, a o trzecie miejsce walczyły załogi Tarnackiego i Liera na jachtach „Subaru” i „D.A.D”. Po nieudanym występie na Polskie LNG Mistrzostwa Europy Polakowi udało się wywalczyć trzecie miejsce i stanąć na podium Marina Kamień Pomorski Match Race. „Cieszę się że udało nam się wrócić do Kamienia Pomorskiego. To dla nas ostatni sprawdzian formy przed Sopot Match Race i dobrze, że go zdaliśmy” –powiedział Tarnacki.

Drugie miejsce zajęła załoga Herremana, a zwycięzcą Marina Kamień Pomorski Match Race został Staffan Lindberg z Finlandii, który otrzymał oficjalne zaproszenie na regaty Alpari World Match Racing Tour. „Byłem tu na misji. Przyjechałem po kwalifikację do Sopot Match Race. I udało się. Misja wykonana” skomentował Lindberg po odebraniu nagrody.

Oficjalne wyniki Marina Kamień Pomorski Match Race:

 1. 1. Staffan Lindberg (FIN)
 2. 2. Arthur Herreman (FRA)
 3. 3. Przemyslaw Tarnacki (POL)
 4. 4. Lucas Lier (DEN)
 5. 5. Patryk Zbroja (POL)
 6. 6. Matthew Jerwood (AUS)
 7. 7. Rafał Sawicki (POL)
 8. 8. Marek Stańczyk (POL)
 9. 9. Szymon Szymik (POL)
 10. 10. Jens Hartwig (GER)
 11. 11. Sławek Plichta (POL)

Marina Kamien Pomorski Match Race to już drugie regaty kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Polsce. Pierwsze odbyły się w ramach regat Szczecin Match Race na przełomie maja i czerwca. Organizatorem regat jest MT Partners – Polish Match Tour, MKŻ Opti Kamień Pomorski i Yacht Klub Polski Szczecin, a partnerami imprezy są TBS Kwartał Dominikański, Marina’Club, Pomorze Zachodnie, Subaru Import Polska, Polskie LNG i D.A.D Sportswear – oficjalny dostawca odzieży kadry narodowej PZŻ.

[photomosaic]

**

Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Kamieniu Pomorskim. Bazą regat jest przystań Marina Club w Szczecinie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana jest ósma edycja cyklu. Cykl objęty jest patronatami Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

Sponsorzy regat: TBS Kwartał Dominikański, Miasto Kamień Pomorski

Sponsorzy cyklu: Polskie LNG, Subaru Import Polska, D.A.D Sportswear, Marina Club w Szczecinie.

Partnerzy cyklu: Pomorze Zachodnie, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, Miasto Kamień Pomorski, Kamieńskie TBS, Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl, Rzeczpospolita, WP, Infoludek, Magazyn Prestiż Szczecin, TVP Szczecin i Radio Szczecin.

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z YKP Szczecin i Polskim Związkiem Żeglarskim.

PMT jest patronem merytorycznym cyklu Omega Match Cup organizowanego przez Klasa Omega.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.