Pięć medali, w tym trzy złote, wywalczyli polscy w żeglarze w zakończonych w sobotę w Gdyni młodzieżowych mistrzostwach Europy Eurosaf w siedmiu klasach. Biało-Czerwoni triumfowali też w klasyfikacji drużynowej i zdobyli Nation’s Cup.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska (YKP Gdynia) w klasie 420, Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) w RS:X oraz Sebastian Kalafarski (UKŻ Wiking Toruń) na Laserze Radialu.
Dla gdynianek był to trzeci tytuł mistrzowski wywalczony w ramach 15. regat Volvo Gdynia Sailing Days. Wcześniej zostały one w klasie 420 mistrzyniami Europy juniorek oraz mistrzyniami Polski seniorek.

Ponadto srebrny medal w Laserze Radialu kobiet zdobyła Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), a trzecia w RS:X kobiet była Zuzanna Czuryło (AZS Poznań).

Polacy triumfowali również w klasyfikacji drużynowej, w której liczyły się wyniki czterech najlepszych załóg z różnych konkurencji i wywalczyli Nation’s Cup. Drugie miejsce zajęli żeglarze z Wielkiej Brytanii, a trzecie Włosi.

W sumie w młodzieżowych mistrzostwach Europy Eurosaf w siedmiu klasach wzięło udział 117 zawodników z siedmiu krajów.

Medaliści młodzieżowych mistrzostw Europy Eurosaf i miejsca reprezentantów Polski: