W nadchodzących regatach Volvo Ocean Race o podium ścigać się będzie pochodząca z Hiszpanii załoga MAPFRE. Helly Hansen ma zaszczyt wspierać hiszpańską załogę jako oficjalny partner – wyposażając ją w kolekcje odzieży i obuwia żeglarskiego.

Helly Hansen wyposaży również całą ekipę techniczną wspomagającą team na lądzie.

Członkowie załogi wybrali z oferty Helly Hansen sztormiaki, midlayery, bieliznę termoaktywną oraz obuwie – zestawy mają spełnić wymagania, jakie stawiać będzie wyścig. Przed załogą siedmiomiesięczna  żegluga w ekstremalnych warunkach pogodowych – od startu w Alicante w październiku 2017 po metę w Hadze w czerwcu 2018 roku.

“Volvo Ocean Race to najbardziej wymagające regaty na świecie – tak więc odzież dla zawodników musi być niezawodna – nie ma tu miejsca na najmniejszy błąd” – twierdzi Øyvind Vedvik, menedżer kategorii żeglarstwo w firmie Helly Hansen.

Aby zapewnić najwyższa jakość i wydajność – będziemy spotykać się z załogą Mapfre w każdym porcie wyścigu– aby dokonywać modernizacji i upewniać się, że ich wyposażenie nie tylko zapewnia im komfort – ale też po to, by zwiększyć ich konkurencyjność na wodzie. Volvo Ocean Race to najlepszy i najbardziej wymagający test, który potwierdza jakość produktów”.

Helly Hansen towarzyszy zawodnikom Volvo Ocean Race już od pierwszego wyścigu w historii tych regat w 1973 roku.

Volvo Ocean Race jest prawdziwym poligonem, na którym Helly Hansen weryfikuje  innowacyjne rozwiązania. Zespół projektowy Helly Hansen ma możliwość bezpośrednio sprawdzać wydajność nowych konstrukcji  i cech produktów – tak by całość i każdy jej element były jak najbardziej funkcjonalne i wytrzymały czas całych regat.

Mapfre będzie wykorzystywać sztormiaki z topowej linii Helly Hansen – Aegir. To linia stworzona z myślą o zawodowcach, którzy już wielokrotnie testowali jej jakość i którym pomagała  w biciu rekordów świata.

Również Mapre potwierdziła jej funkcjonalność – zwyciężając  w niej Leg Zero i ustanawiając w sierpniu nowy rekord Monohull wokół Isle of Wights.

„Jesteśmy bardzo dumni, z tego, że mamy możliwość współpracy z tak prestiżową marką jak Helly Hansen. 140 lat doświadczeń Helly Hansen w historii innowacji i produkcji odzieży żeglarskiej – to duże wsparcie dla naszej załogi, które z pewnością daje nam wsparcie by sięgnąć po zwycięstwo w Volvo Ocean Race” mówi Pedro Campos, szef załogi Mapfre.

„Żeglarze będą musieli zmagać się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi – od sztormów po potężne fale i tropikalne upały sięgające 40 C – więc to bardzo ważne by ich wyposażenie ochroniło ich i pozwoliło na regulację temperatury ciała. Jestem przekonany, że technologie odzieży Helly Hansen pozwolą nam na największą wydajność, niezależnie od warunków zewnętrznych.

Leg Zero, Rolex Fastnet Race: start on board MAPFRE, People on the bow. Photo by Ugo Fonolla/Volvo Ocean Race. 07 August 2017

Wyposażenie przygotowane dla Mapfre posłuży jako prototypy i wzory dla modeli odzieży, które wejdą do oferty handlowej Helly Hansen już w przyszłym sezonie.

Więcej informacji  o kolekcji i partnerstwie Helly Hansen w poprzednich edycjach Volvo Ocean Race tutaj.

Więcej informacji o załodze tutaj.

O Helly Hansen

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciąż ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

Dzięki  doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał prawie 140 lat temu. Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzoną w latach 70. pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulację temperatury ciała w odzieży technicznej.

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 55 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich.

Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com

O Volvo Ocean Race

Najbardziej prestiżowe regaty żeglarskie na świecie, w którym uczestnicy mają do pokonania ponad 40 000 mil morskich na czterech oceanach, u wybrzeży sześciu kontynentów  z cumowaniem w 12 portach. To prawdziwy maraton dla ludzkich sił i żeglarskich umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.