Warszawska Liga Żeglarska

To był niesamowity weekend w Zegrzu Południowym. I runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej przyniosła mnóstwo emocji i nieoczywistych rozwiązań.

Sportowo najbardziej zadowolona była załoga Legia Schools, która pod wodzą Jakuba Pawluka wygrała pierwsze regaty cyklu. Na drugim miejscu, ze stratą punktu uplasowała się Radiowa Trójka na remisie punktowym z uzupełniającą podium ekipą Auto Podlasie. Na czwartej pozycji sklasyfikowana została Wojskowa Akademia Techniczna. Jedni z faworytów i dominatorzy z ubiegłej WLŻ w przebudowanym składzie tym razem oddali pierwszeństwo innym.

Warszawska Liga Żeglarska

Wystartowało 12 załóg, znakomitą większość stanowili żeglarze Odyssey Sailing Club – tym razem żadnej z nich nie udało się zmieścić w czołowej trójce, ale charakterystyczne błękitne stroje były świetnie widoczne. Prezes Mazda Odyssey Radosław Sternicki prowadzący załogę Odyssey 1 zabrał głos podczas ceremonii zakończenia zawodów. Uroczystość odbyła się na molo Hotelu 500. – Kiedy Kuba Pawluk zgłosił do mnie z pomysłem organizacji Warszawskiej Ligi Żeglarskiej zdecydowaliśmy się wesprzeć te regaty i jak widać, kontynuujemy współpracę również w tym sezonie. W ubiegłym roku mieliśmy siedem załóg, w tym roku mamy załóg dwanaście. Uważam, że wynika to dobrego progresu, Warszawska Liga Żeglarska się rozwija i idzie w dobrym kierunku.

Warszawska Liga Żeglarska

Komisji regatowej i flocie udało się przeprowadzić 16 wyścigów w wymagających warunkach wiatrowych. W sobotę porywisty wiatr stanowił nie lada wyzwanie, szczególnie na kursach pełnych pod genakerami. W wielu sytuacjach żeglarze mieli kłopoty z okiełznaniem tych ogromnych, barwnych żagli. Drugiego dnia wiało już lżej, ale i tak na wodzie działo się dużo. Pogoda sprzyjała, a zmaganiom przyglądały setki plażowiczów i gości Hotelu 500.

Warszawska Liga Żeglarska

Wyniki 1 rundy Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska:

 1. Legia Schools 10 pkt.
 2. Trójka – Program 3 11
 3. Auto Podlasie Sailing Team 11
 4. Wojskowa Akademia Techniczna 16
 5. Odyssey Sailing Club 2 23
 6. Odyssey Sailing Club 3 23
 7. Odyssey Sailing Club 1 24
 8. „Drift” Sailing Team 25
 9. Warszawskie Towarzystwo Regatowe 29
 10. Star Telekom Racing 29
 11. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell 32
 12. FRAM 37

Warszawska Liga Żeglarska

Harmonogram Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej:

Runda 1: 25 – 26 czerwca

Runda 2: 23 – 24 lipca

Runda 3: 20 – 21 sierpnia

Runda 4 (finał): 10 – 11 września

Ciekawostką jest, że kolejność po trzech rundach wpisuje się w pierwszy wyścig rundy finałowej. Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.

Sponsorem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera finansowo wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera nas jako @MazdaOdyssey i @OdysseyDealerGroup dziękujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.