Na liście startowej i amatorzy i “zawodowcy”. Razem będą się ścigać jachty różnej wielkości, deski windsurfingowe, jednomasztowce i dwumasztowce, wielokadłubowce, łódki sportowe i turystyczne. A za sterami m.in. Mateusz Kusznierewicz, Roman Paszke, Piotr Tarnacki, Jacek Noetzel. W regatach wystartuje również marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Start wyścigu zaplanowany jest na godzinę 11.00 i odbędzie się z redy portu jachtowego w Gdyni. Trasa wyścigu prowadzi z Gdyni, przez Sopot, do główek portowych w Gdańsku i z powrotem, przez Sopot, do Gdyni. Regaty, dzięki ustawieniu startu przy gdyńskiej plaży i trasy wzdłuż brzegu, podziwiać będzie można z Plaży Miejskiej i Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, z molo w Sopocie – przy którego główkach usytuowana będzie boja, a także z plaży w Jelitkowie i Brzeźnie. Według prognozy jutro ma być słoneczny i ciepły dzień. Zapowiada się więc wymarzony sobotni wypoczynek z dreszczykiem rywalizacji. Zapraszamy sympatyków żeglarstwa do kibicowania.

Ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup, jak również wręczenia „Błękitnej Wstęgi”, odbędzie się w hangarze Yacht Klubu ‘Stal’ Gdynia ok. godziny 18. Po ceremonii – impreza integracyjna, czyli tradycyjne Sailors Party z muzyką na żywo trójmiejskiego zespołu “deFibrylators” i poczęstunkiem przygotowanym przez partnera imprezy – Hotel Nadmorski.

W tym roku podczas regat organizatorzy zadbają o najmłodszych sympatyków żeglarstwa. Program dla dzieci KISS & SAIL w godz. 11-13.30 proponuje najmłodszym zabawę podczas gdy żeglarze będą na wodzie. Przyprowadzone przez opiekunów dzieci będą mogły spędzić ten czas w żeglarskiej atmosferze, a opiekunowie będą mieli 1,5 godziny wolnego. W tym roku w programie pokaz filmu OPTYMISTA (dzięki współpracy z JACHT FILM www.jachtfilm.pl), a po filmie warsztaty z rysowaniem oraz zabawy w żeglarskim klimacie (zabawy z liną, nauka węzłów). Wykonane rysunki dzieci ozdobią hangar na powrót żeglarzy ścigających się w regatach. Zapytania o KISS & SAIL proszę kierować do pomysłodawczyni przedsięwzięcia: Dorota Dajkowska tel: 516716928 dorota@dajkowska.pl

Wszelkie informacje i dokumenty związane z wyścigiem znajdują się na stronie: www.blekitnawstega.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/BlekitnaWstega

(foto: Tadeusz Lademann)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Twoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.